Балога хоче змінити форму правління в Україні

Балога хоче змінити форму правління в Україні

Питання вибору форми державного правління — президентської чи парламентської республіки — може бути винесене на референдум.

Видео дня

Про це заявив голова Секретаріату Президента Віктор Балога, повідомляє прес-служба Президента.

«Коли ми говоримо про референдум то маємо на увазі не повний текст Конституції. Досить поставити перед народом одне просте запитання: «Ви за президентську чи парламентську форму правління?», — наголосив Балога.

Він нагадав, в яких умовах Віктор Ющенко підтримав ці зміни до Конституції, коли 2004 року після визнаної судом фальсифікації президентських виборів тодішній Президент Леонід Кучма погоджувався підписати закон про призначення повторного другого туру виборів тільки у пакеті зі змінами до Конституції, які передбачали зменшення повноважень Президента.

Голова Секретаріату виразив упевненість в тому, що громадяни України зможуть розібратися у формах державного правління.

«Я впевнений, що народ добре розбирається у цих поняттях і зможе визначитись кому він згідний віддати в руки і великі повноваження, і велику відповідальність», — наголосив Балога.Нагадаємо, Президент України Віктор Ющенко виступив з ініціативою створення конституційної комісії для підготовки удосконалення Основного Закону. Він звернувся до Голови Верховної Ради, Прем’єр-міністра та лідерів парламентських фракцій з проханням запропонувати кандидатури для включення в конституційну комісію.