newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Ющенко вимагає від Януковича розібратися із зерном

Ющенко вимагає від Януковича розібратися із зерном

Президент України Віктор Ющенко вимагає від Кабінету Міністрів та відповідальних органів виконавчої влади прискорити ухвалення компромісного рішення у аграрній політиці, яке б передбачало наповнення внутрішнього ринку та розв’язання проблем експорту зерна, усунення штучних перепон у цій сфері.

Видео дня

Про це йдеться в офіційній позиції Глави держави, поширеній його прес-службою.

На думку Ющенка, практична реалізація рішення Кабінету Міністрів України щодо запровадження ліцензування та квотування експорту зерна урожаю 2006 року призвела до повного зупинення цього важливого напрямку зовнішньоекономічної діяльності.

Він нагадав, що на сьогодні в портах України утримуються завантажені судна з понад 200 тис. тонн зерна, ще 1,4 млн. тонн очікує відвантаження у припортових елеваторах. Власники зерна та експортери несуть багатомільйонні збитки від недостатньо підготовлених дій Уряду та відповідальних виконавчих органів.

Така ситуація, переконаний Президент, викликала серйозну стурбованість світової спільноти, в тому числі урядів деяких країн щодо прогнозованості рішень української влади, загрозу згортання активного співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями, іноземними інвесторами.