newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Ющенко визнав: "РосУкрЕнерго" загрожує нацбезпеці

Ющенко визнав: 'РосУкрЕнерго' загрожує нацбезпеці

На початку листопада поточного року ЗАТ «УкрГаз-Енерго», який є основним постачальником природного газу українським споживачам, всупереч раніше укладеним договорам відмовився надавати природний газ 16 найбільшим промисловим підприємствам України. Віктор Ющенко занепокоєний такою ситуацією.

Видео дня

Про це повідомляє прес-служба Президента України.

Глава держави переконаний, що така позиція зазначеної компанії, яка фактично є монополістом на газовому ринку, несе загрозу національній безпеці країни, може призвести до непередбачуваних негативних соціально-економічних та екологічних наслідків.

За дорученням Глави держави Антимонопольний комітет України проведе розслідування цього конфлікту на предмет можливого порушення ЗАТ «УкрГаз-Енерго» антимонопольного законодавства.

Галузеве міністерство, до компетенції якого належить питання організації газопостачання підприємств, також не повинно відсторонюватися від зазначеної проблеми. Міністерству палива та енергетики необхідно вивчити ситуацію, що виникла на газовому ринку, і вжити відповідних заходів, які дозволять нормалізувати постачання енергоносіїв споживачам України.

Ющенко вважає, що питання забезпечення газом промислових підприємств та невизначеність відносин постачальників газу та підприємств теплокомуненерго перейшло в площину загроз національній безпеці України.

Нагадаємо, «Укргазенерго», спільне підприємство НАК«Нафтогаз України» і газотрейдера RosUkrEnergo AG (Швейцарія), з квітня 2006 року є єдиним імпортером природного газу України. СП продає промисловим споживачам України природний газ, що набуває у RosUkrEnergo.

На початку тижня ми повідомляли, що «Укргазенерго» не підписала угоди з 16 українськими компаніями про отримання ними лімітів газу, що по суті залишає ці підприємства без газу на наступний рік.