newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

"Таємна вечеря" крейдою на річницю "Коду да Вінчі"

450
'Таємна вечеря' крейдою на річницю 'Коду да Вінчі'

Гігантська копія фрески "Таємна вечеря" італійського художника Леонардо да Вінчі у холі будівлі Trump Towers у Нью-Йорку на урочистому відкритті святкування випуску фільму "Код да Вінчі" на DVD .

Видео дня

Трейсі Лі Стам працювала над копією 12 годин на добу протягом 21 дня і використала близькоо 27 кілограмів крейди. Робота Трейсі Лі Стам - найбільший у світі малюнок, виконаний крейдою. Його розмір - 420 х 910 см.. Малюнок пожертвують нью-йоркському Фонду мистецтв, де його продадуть на доброчинному аукціоні.

Леонардо створив фреску "Таємна вечеря" у 1495-1497 роках у Церкві "Санта-Марія делле Граціє" у Мілані. На ній зображений Ісус Христос з учнями, які вечеряють за день до розп'яття Спасителя. Проте сьогодні цей розпис є справжньою руїною. Причина швидкого псування, яке почалося вже 1517 року, полягала у своєрідній техніці, що поєднувала масло з темперою (фарба на яєчних жовтках та витяжках з рослин).

Син Флорентійського нотаріуса і селянки, учень Вероккіо (італійський скульптор і живописець епохи Відродження) Леонардо швидко випередив свого вчителя. Да Вінчі жив і працював спочатку в купецькій Флоренції, потім при дворах різних князів, усюди пропонуючи грандіозні плани і ніде не знаходячи справжнього розуміння. Втомлений і розчарований да Вінчі в січні 1516 прийняв запрошення короля Франциска I переїхати до Франції. Тут він прожив останні 4 роки свого життя в замку Клу (у Турені).

"Газета по-українськи"