newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Артгауз в Україні: одеським "Маскам" два роки

1,6 т.
Артгауз в Україні: одеським 'Маскам' два роки

Одеський кінотеатр "Маски" – "притулок" одеських кіноманів і практично єдиний в Україні артгаусний кінотеатр, що демонструє виключно авторське й фестивальне кіно, минулої неділі, 12 листопада, відсвяткував своє дворіччя.

Видео дня

Своєму другому дню народженню кінотеатр присвятив спеціальний сеанс, на якому глядачів чекали сюрпризи, головний з яких – присутність в залі почесної гості Кіри Муратової. Два роки тому, 12 листопада 2004-го, кінотеатр відкрився саме ретроспективою фільмів Муратової, а першою картиною, що була тут показана, став "Настроювач". Тому Кіра Георгіївна під фінал святкової церемонії була запрошена на сцену, одержавши як подарунок DVD-збірку фільмів Джіма Джармуша, і тут же висловила сподівання, що її новий фільм також буде показаний в "Масках".

Керівник кінопрограм Ян Юсім і директор кінотеатру Наталія Делієва запрошували на сцену постійних глядачів кінотеатру, вже добре відомих їм, як-то кажуть, в лице, щоб вручити їм пам'ятні подарунки – DVD з рідкісними фільмам. Символічний приз – світильник, що випромінює світло від свічки, одержав і один з головних і постійних партнерів кінотеатру – кінодистриб’ютор "Артхаус Трафік". Від "Артхаус Трафіка", у свою чергу, кінотеатру була передана барвиста грамота зі словами від всієї команди: "Подяка кінотеатру "Маски", єдиному в Україні 100%-артхаусному кінотеатру, за те, що він є не для всіх, але для кожного одесита і гостя міста".

Олег Мельничук, Одеса

P. S. Кінотеатр "Маски", розташований в приміщенні Дому клоунів, що належить комік-трупі "Маски" (колишній одеський кінотеатр "Дружба", що не працював вже тривалий час) знову почав демонстрацію кіна в своєму залі рівно два роки тому. Кінозала, яка відновила роботу, одержала нову назву – кінотеатр "Маски" – і стала єдиною в Україні, що включає в свій репертуар тільки артхаус.

За два роки в  кінотеатрі було показано понад 200 повнометражних фільмів і близько 300 короткометражних робіт в рамцях спеціальних програм короткометражок, а також відбулося близько 30 фестивалів. В цілому за цей час "Маски"  відвідало понад 50 тисяч глядачів. Серед іменитих гостей, які піднімалися на сцену кінотеатру, були польські кінематографісти Кшиштоф Зануссі, Ян Махульський, Цезарій Пазура, німецький режисер Ульріке Оттінґер, пітєрські "Митьки". Гостем кінотеатру був і володар "Золотої пальми" режисер Ігор Стрембіцький, який, разом з автором сценарію, редактором "KINO-КОЛА" Наталею Конончук, представляв в залі "Масок" своїх "Подорожніх". Крім того, головний редактор "KINO-КОЛА" Володимир Войтенко і заступник головного редактора Алік Шпілюк також підіймалися на сцену кінотеатру як гості.

Наш портал також приєднується до поздоровлень одеському кінотеатру "Маски", в якому, окрім іншого, завжди можна знайти і свіжий номер часопису "KINO-КОЛО".