Президент України благає ЄС посигналити йому

Президент України благає ЄС посигналити йому

Вчора «прозахідний» президент України Віктор Ющенко закликав Європейський Союз дати «сигнал» про те, що в довготривалій перспективі його країна розглядається як кандидат на членство, не дивлячись на те, що в самому Брюсселі звучать дедалі наполегливіші вимоги припинити розширення на схід.

Видео дня

Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

«Якщо подивитися на ті процеси, які відбуваються сьогодні в ЄС, то ясно, що зараз не кращий час для розмов про євроінтеграційні прагнення України», – сказав В. Ющенко в інтерв'ю «Financial Times».

«Ми розуміємо ті труднощі, з якими сьогодні стикається Європа. Ми просто хочемо, щоб нас почули. Нам потрібно тільки одне... знати і відчувати, маючи перед собою певні письмові угоди, що для України в Європі є перспектива, – щоб ми могли бачити перед собою якийсь горизонт».

Відзначивши, що Євросоюз є головним торговим партнером України, В. Ющенко визнав, що перш ніж у країни з'явиться можливість реалізувати свої євроінтеграційні прагнення, Україні належить пройти довгий шлях реформ і підготовчих заходів.

Ющенко просить у ЄС чіткішої перспективи якраз в той час, коли в самому Києві запанувала політична невизначеність і виникли сумніви в тому, чи має намір новий уряд продовжувати курс на швидке зближення із західним співтовариством, узятий країною після Помаранчевої революції 2004 р.

Президент заявив, що його зовнішня політика і програма внутрішніх реформ не може бути змінена, підкресливши, що у нього як у президента є достатньо повноважень (у тому числі і право вето), щоб направити Україну західним курсом і забезпечити проведення ліберальних реформ.

Цього літа Віктор Янукович, головний конкурент В. Ющенка на виборах 2004 р., повернувся на свою стару посаду Прем'єр-міністра. Два політики уклали між собою угоду про принципи співіснування, за умовами якого зовнішній і внутрішньополітичний курс, що проводиться президентом, повинен був залишитися без змін.

Проте В. Янукович пішов на зміцнення відносин із Росією, яка є для України головним постачальником енергоносіїв. Він також із більшою обережністю підходить до планів з інтеграції України в ЄС і НАТО, заявляючи, що в основі його політики лежатиме «європрагматизм», а не «євроромантизм». Він пообіцяв встановити тісніші зв'язки як з ЄС, так і з Росією, зокрема укласти і з Москвою, і з Брюсселем торгові угоди, і багато хто вважає, що подібний підхід може істотно ускладнити зближення України із Заходом.

В. Ющенко заявив, що країні необхідно покращувати її «складні» відносини з Росією, проте підкреслив, що майбутнє України – в Європі.