Ющенко пообіцяв «Шелл» український газ

Ющенко пообіцяв «Шелл» український газ

Відбулася зустріч Президента України Віктора Ющенка з президентом компанії «Шелл» Йеруном Ван дер Веєром.

Видео дня

Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

У розмові з української сторони взяли участь міністр палива та енергетики Юрій Бойко, перший заступник Глави Секретаріату Президента Арсеній Яценюк, голова правління НАК «Нафтогаз України» Володимир Шелудченко, генеральний директор дочірньої компанії «Нафтогазу України» «Укргазвидобування» Євген Бакулін. Також на зустрічі був присутній директор ТОВ «Шелл Юкрейн Експлорейшн енд Продакшн» Патрік ван Дале.

Президент відзначив, що Україна зацікавлена в тому, аби «Шелл» серйозно працювала на її території. Прихід такої відомої компанії на український ринок, на думку В. Ющенка, є «важливою подією» – особливо якщо говорити про енергетичний сектор. «Питання енергетики відноситься до стратегічної політики нашої держави, тому до вашої діяльності, вашої присутності буде прикута велика увага», – сказав В. Ющенко, звертаючись до керівників «Шелл».

За словами Президента, ще у червні компанія «Укргазвидобування» підписала спільну угоду з «Шелл» щодо розроблення газового потенціалу Дніпровсько-Донецького басейну та видобутку газу на горизонтах, які раніше не освоювалися. Глава держави підкреслив, що така практика є знаковою для України і дозволяє підвищити газову безпеку держави. Також він наголосив на необхідності якнайшвидшого початку реального виконання цієї угоди.

У свою чергу, Й. Ван дер Веєр поінформував українську сторону про ті успішні кроки, які були зроблені від моменту підписання в червні ряду документів, що стосуються роботи «Шелл» в Україні. Нині, сказав він, на території України працює вже шість АЗС і компанія задоволена їх обігом. Президент «Шелл» повідомив про проведення третього засідання з питань біопалива, газифікації та вугілля, відзначивши хороший потенціал України у цій сфері.

Крім того, за його словами, зараз у Києві перебуває велика група висококваліфікованих фахівців «Шелл», які готові працювати з українськими спеціалістами. Й. Ван дер Веєр також розповів про бажання компанії підготувати за новітніми технологіями українських фахівців. «Наша мета – довгострокова співпраця з Україною», – підкреслив він.

У ході розмови сторони порушили ряд організаційних питань, пов’язаних із входженням «Шелл» на український ринок, обговорили шляхи подальшого розвитку проекту та плани на найближчий час. «Цей проект повинен працювати як годинник», – сказав В. Ющенко. Він запропонував створити ряд спільних робочих груп, які працюватимуть над різними аспектами співробітництва. Зокрема, йдеться про біопаливо та вугілля. Президент підкреслив, що готовий взяти питання активної реалізації співпраці України та компанії «Шелл» під свій контроль. Сторони висловилися за доцільність активізації контактів.