Натхненний Ющенко та невгамовний Головатий розважили Єханурова

Натхненний Ющенко та невгамовний Головатий розважили Єханурова

«Замечательно выходит!», - такою була кінцева фраза мультяшного віслючка Іа в монолозі про подарований Віні-Пухом горщик та клаптик повітряної кульки. Вираз безмежного щастя Іа сьогодні можна було зустріти на кожному міністерському обличчі, а всі кулуарні розмови були на тему «як все чудово виходить».

Видео дня

Справа в тому, що міністр юстиції Сергій Головатий ще позавчора роз’яснив колегам: переживати з приводу відставки, тобто, за свої крісла, - не варто, бо все одно ніхто чужий не сяде. Адже парламент набув повноважень «відставляти» міністрів, але не набув повноважень формувати новий уряд.

Не менше за Головатого сьогодні міністрів порадував Президент. Він теж довго говорив на тему, що рішення парламенту як увійшло - так й вийшло. Мовляв, важить воно не більше, ніж повітряна кулька. Одним словом, «неконституційне». А ще Президент зобов’язав міністрів забути про приставку «виконуючий обов’язки». «Уряд виконує повні свої повноваження без жодної приставки… Я хотів передати вам імпульс повноцінної, гордої, красивої, щасливої роботи на Україну», - так поетично звернувся Ющенко до членів Кабміну.

До речі, Віктор Ющенко сьогодні вдруге оприлюднив свою позицію стосовно відставки уряду. Про те, що в день голосування він мав необережність пригрозити розпуском парламенту, Ющенко вирішив не згадувати. Мовляв, з ким не буває, хто ті зміни до Конституції дочитав до кінця? Справа в тому, що згідно з цими змінами Президент має право розпустити парламент, але тільки не за півроку до виборів.

Тепер Ющенко зайняв принципово іншу позицію, він радить ігнорувати «неконституційні» рішення парламенту і навіть вимагає (!) від Верховної Ради скасувати своє рішення. Щоправда, Президент повідомив журналістам, що йому байдуже, як відреагують депутати на президентську вимогу. Мовляв, статус уряду від цього не зміниться. «Лист - це момент морального спілкування», - повідомив Президент.

Юрій Єхануров, який з вдячністю та захопленням дивився на Президента під час прес-конференції, виголосив: «Тепер ми бачимо, що гарант стабільності в Україні - це Президент України».

Отже, сьогодні за рішенням Президента всі міністри у відставці знову стали міністрами (у натурі). Крім одного. Міністра юстиції Сергія Головатого жартома називали «в.о. в квадраті». Головатий удостоївся небаченої честі - його відправляють у відставку другий раз за один тиждень. Сьогодні Верховна Рада за поданням Нестора Шуфрича доручила комітетові з питань правової політики розглянути проект постанови про повторне відсторонення з посади міністра юстиції Сергія Головатого. На це все завзятий Головатий реагував з виразом щирого захоплення віслючка Іа. Адже справді, як чудово виходить: він уже двічі у відставці, але при цьому й досі сидить у кріслі міністра.

На жаль, не був свідком цього неповторного видовища один з наймолодших міністрів Юрій Павленко. Кажуть, він зламав палець, коли катався на лижах. Журналісти довго сумнівалися, чи це достойна причина пропускати засідання Кабміну в такий важкий час, а потім вирішили, що міністр молоді не прийшов, бо загіпсований палець непристойно стирчить. «От би йому з таким жестом у Верховну Раду в перший ряд урядової ложі!» - мрійливо заявляли журналісти…

Також окриленим виглядав голова секретаріату Олег Рибачук, який прийшов у Кабмін разом з Президентом. Він розповів журналістам, що було би класно «якби кризи залишалися в стінах Верховної Ради: прийняли собі свою Конституцію, сформували свій уряд, зробили невелике поселення, куди провели дешевий газ...». Але криза вийшла назовні, й жертвами пали Тимошенко та Янукович. Принаймні, такою бачить нинішню картину Рибачук. «Ви пам’ятаєте, як Янукович казав з телевізора, що не тех пацанов на стрелки посылают. А виявилось, що Путін назвав українську владу єдиною, яка тримає слово», - іронізував Рибачук з Віктора Федоровича. А Юлію Тимошенко голова секретаріату пожалів, бо її тепер разом з Януковичем запрошують до Європарламенту.

Команда президента не приховувала захоплення від того, що Юлія Володимирівна позбулася головного козиря, яким всю осінь боляче била Ющенка - це звинувачення у співпраці з Януковичем.

Тепер ця палиця повернулася проти самої леді Ю. Після того, як фракція Тимошенко разом з фракцією Януковича проголосувала за відставку уряду Єханурова, найдрібніші члени команди Президента готові писати на кожному паркані «Юля + Вітя Я. = любов»

А союз Ющенко-Янукович розірваний остаточно. Віктор Андрійович на засіданні уряду заявив, що він відкликає свій підпис під меморандумом про співпрацю влади та опозиції, або як його ще називають «Меморандумом Ющенка - Януковича».

Тепер Віктор Андрійович не відмовляє собі в задоволенні дошкулити Тимошенко: «Сили, які голосували за відставку, починаючи від Тимошенко та Януковича, виглядають, як п’ята колона у Верховній Раді». Так що тепер Юлія Володимирівна – це героїня з міфології Ющенко. Така собі каріатида з колоною на плечах.

Сама Тимошенко на це ображено зауважила: «Треба (президенту) просто переосмислити роль, функції, місце й масштабність такої посади, як Президент України».

Взагалі Президент говорив на засіданні уряду довго та натхненно. Такої живої, квітучої епітетами промови з вуст Віктора Андрійовича давно не було чути. «Кому війна, кому мать родна», - це про відставну уряду Єханурова.

«Є політичні сили, які на знаменах вішають «плач по отечеству», а коли доходить до газової проблематики - падають від першого пострілу», - це про політичні сили, які голосували за відставку Єханурова.

«Скасування рішення про відставку уряду - це найкращий сувенір, найкращий подарунок країні від парламенту на перший квартал цього року», - це Ющенко про необхідність скасування постанови про відставку уряду.

Завершив говорити Президент майже словами Шевченка: «Підніміть дух, голови! Підніміть, колеги, будьте бадьорими!»Міністри які опустили голови, але зовсім не від браку духу, а тому, що промова затягнулася, миттю ожили й знову радісно посміхались.