На Закарпатті 27 людей захворіли на кір

225
На Закарпатті 27 людей захворіли на кір

Закарпатським медикам цими днями додалося роботи: в Ужгороді зафіксовано спалах захворюваності на кір. Як передає УНІАН, вчора до лікарень за місцем проживання було госпіталізовано 27 людей з таким діагнозом, серед них — 18 студентів Ужгородського університету. За інформацією управління охорони здоров'я Закарпатської облдержадміністрації, кір виявлено в Іршавському, Виноградівському, Тячівському, Перечинському, Мукачівському районах та самому Ужгороді.

Видео дня

Стурбованість лікарів пояснити просто: на сьогодні кір є чи не найбільш заразним вірусним захворюванням, яке передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Скажімо, дитина може занедужати, якщо вона побуває у приміщенні, де за дві години до цього була хвора людина. А при прямому контакті з хворим кір передається у 98 випадках зі ста. Зрозуміло, що у великому замкненому колективі інфекція поширюється дуже швидко, і одного-єдиного носія кору достатньо, щоб покласти на лікарняне ліжко половину шкільного чи студентського колективу. Причому інфікована людина стає джерелом зарази ще за 2—3 дні до того, як на її тілі з'являються характерні червоні висипи — найхарактерніші симптоми захворювання.

У третині випадків кір приводить до ускладнень: від пневмонії, отиту, інших бактеріальних інфекцій до сліпоти, катастрофічного погіршення слуху і навіть розумової відсталості. Найчастіше ускладнення з'являються у дітей до п'яти років та людей, які вже відзначили своє двадцятиріччя, і чим старшим є пацієнт інфекційного відділення, тим важчим буде перебіг хвороби.

Як розповіла «УМ» заступник головного санітарного лікаря України Людмила Мухарська, українців має захищати від цієї неприємної болячки щеплення, яке роблять дітям у віці 12—15 місяців та 5 років потому. Після такої процедури в людей виробляється імунітет проти кору, і носій вірусу стає для них абсолютно безпечним. Якщо ж вакцинацію не проводили взагалі або ж провели з порушеннями (неправильна доза, несвіжий препарат тощо), то людина може захворіти.

Закарпатські санепідеміологи пояснюють ситуацію періодом циклічного підйому захворюваності населення на кір, і нічого страшного в цьому не вбачають. Такі циклічні підйоми спостерігаються в регіоні через кожні 5—6 років. Останній з них у Закарпатській області спостерігався у 2001 році, коли в області було зареєстровано 745 випадків захворювання на кір (2002 рік — 36 випадків, 2003 рік — 5 випадків, 2004 та 2005 — по одному випадку).

Наталя РОТАЙ, "Україна Молода"

www.umoloda.kiev.ua