Польський аналітик знайшов різницю між Януковичем-2004 та Януковичем-2006

312
Польський аналітик знайшов різницю між Януковичем-2004 та Януковичем-2006

Варшава. Європа очікує результатів парламентських виборів в Україні, і їх результат може позначитися на відносинах, на вирішенні питання про надання європерспективи Україні.

Видео дня

Про це заявив в інтерв’ю проекту „ПроЄвропа” директор міжнародних програм польської фундації ім. Стефана Баторія Якуб Боратинський.

„Реванш Януковича не був би добрим сигналом для Євросоюзу. Але це не була би і катастрофа. Бо Янукович при владі у 2006 році кардинально відрізняється від Януковича у разі, якби він прийшов до влади у 2004 році. Тобто, політична ситуація в Україні, за якої Янукович міг би прийти до влади сьогодні, зовсім інша, ніж та, що була у 2004 році. Тоді була загроза авторитарного розвитку країни, а сьогодні вже не йдеться про спробу отримати абсолютну владу в державі. Янукович-2006 – це Янукович у політичній коаліції, коли в Україні є свобода слова, розвивається громадянське суспільство, здійснюються реформи, в тому числі і політичної системи”, наголосив Боратинський.

Хоча, за його словами, звичайно, реванш Партії регіонів сповільнив би хід реформ в Україні. „Також менш динамічними були б відносини між Україною та Євросоюзом, хоча, я не думаю, що йшлося би про кардинальну зміну напрямку зовнішньополітичного вектору України”, каже аналітик.