Товариш москаль, на Україну зуби не скаль! Стаття Тимошенко для «Financial Times Deutschland»

Товариш москаль, на Україну зуби не скаль! Стаття Тимошенко для «Financial Times Deutschland»

Дії Росії не мають бути спрямовані на підрив незалежності України і нести загрозу країнам-членам Євросоюзу, - йдеться у статті лідера БЮТ Юлії Тимошенко, опублікованій у Financial Times Deutchland (Німеччина), Financial Times Spain (Іспанія), Der Standard (Австрія), Rzecspospolita (Польща), Villaddaszag (Угорщина), Pravda (Словаччина), Daily Times (Пакистан), Kauppalehti (Фінляндія) та кількох інших газетах.

Видео дня

Як зазначає Тимошенко, «запропонований газопровід через Балтійське море, який постачатиме газ в Німеччину безпосередньо з Росії, таким чином обходячи Польщу, Україну, країни Балтики та решту Центральної Європи, становить загрозу з тієї точки зору, оскільки він може дати «Газпрому» свободу перекривати поставки газу покупцям, не заважаючи поставкам на його улюблені західні ринки. Це рецепт нових погроз не тільки Україні, але і таким країнам-членам Європейського Союзу, як Польща, Чехія, Угорщина, Словаччина та три балтійські країни».

Тимошенко переконана, що наслідком нинішнього газового конфлікту між Києвом та Москвою має стати переосмислення Україною своїх історичних зв’язків з Росією, адже «…Століття перебування у складі Російської та Радянської імперій різними шляхами сформували те, як українці бачать свою країну та її інтереси. Одним з наслідків цього є те, що українці часто дуже нерішучі у відкритому відстоюванні національних інтересів України, прикладом чого є підписання угоди, що створює небезпеку для її енергетичного майбутнього».

Не останню роль в такому переосмисленні Юлія Тимошенко відводить європейській спільноті. «Загроза газовим поставкам в Європейський Союз виявляє, що наші економічні долі пов’язані, - пише Тимошенко. - Європа має зіграти свою роль у переосмисленні Україною її історичних зв’язків з Росією. Дії Росії не мають бути спрямовані на підрив незалежності України або будь-якої іншої країни, що утворились після розвалу Радянського Союзу», йдеться у статті, опублікованій на сайті БЮТ.

Повний текст статті Юлії Тимошенко: http://ba.org.ua//ukr/publications/publication-63.