Коментар Юлії Тимошенко стосовно позиції БЮТ щодо відставки уряду

177
Коментар Юлії Тимошенко стосовно позиції БЮТ щодо відставки уряду

"Наша політична сила голосувала за цю відставку абсолютно відверто. Ми вносили навіть свою постанову, яка передбачала відставку уряду. Саме тому, що ми вважаємо, що зруйнована вся енергетична стабільність України після підписання угоди 4 січня", – заявила Юлія Тимошенко на брифінгу у вівторок, 10 січня, після рішення парламенту про відставку уряду Юрія Єханурова за результатами газових слухань.

Видео дня

Вона також пояснила, чому вважає згадану газову угоду державною зрадою.

"По-перше, підписанням угоди 4 січня фактично зруйновані, знищені всі стратегічні угоди, які забезпечували Україну до 2010 року стабільними цінами на газ. Це народило щорічні втрати України на рівні 20 мільярдів гривень, і це значить, що за такі втрати України хтось мусить відповідати", – зазначила Юлія Тимошенко.

"Друге. Зруйноване й розірване співвідношення вартості газу і вартості транзиту, зруйнований фактично баланс газу в Україні, – наголосила екс-прем’єр. – Російська ціна на газ – 230, і Росія ні на крок не відступила. І тому ціна 95 є умовною, і вона не протримається навіть одного місяця, бо під нею немає ніяких стабільних угод, немає ніяких стабільних гарантій".

"Третє. Енергетична безпека України покладена на сумнівну, тіньову структуру "РосУкрЕнерго", – заявила Тимошенко. Вона нагадала, що "засновниками "РосУкрЕнерго" є люди, які знаходяться у міжнародному, в тому числі, розшуку".

"Поклали на цю структуру повну монополію по забезпеченню України природним газом – знову ж без будь-якої гарантії і без будь-якої стабільності, враховуючи, що статутний фонд "РосУкрЕнерго" складає трохи більше, ніж 35 тис. доларів", – зазначила вона.

Крім того, підкреслила Тимошенко, "цією угодою Україна дала гарантії Росії про ціну на транзит на 5 років, при чому значно нижчу, ніж світова ціна, а у відповідь отримала сумнівну гарантію постачання газу по 95 доларів на півроку".

"Зрозуміло, що це не можна було зробити, якби не було прямої приватної зацікавленості певних осіб в підписанні цієї угоди", – підсумувала Юлія Тимошенко.