Микола Катеринчук валить конституційну реформу

Микола Катеринчук валить конституційну реформу

"Сьогодні ми побачили недемократичні та безсистемні події. Відставка уряду без причин, без обговорення, в обхід регламентних норм, яскраво демонструє наслідки внесення змін до Конституції, – заявив сьогодні журналістам Голова Центрального виконкому партії "Народний Союз Наша Україна", народний депутат Микола Катеринчук. – Можливість Верховної Ради у будь-який момент відправляти уряд у відставку практично унеможливлює проведення в країні будь-яких реформ. Тому за такого стану справ ті політичні сили, які у своїх програмах задекларували проведення реформ, практично блефують".

Видео дня

"На сьогоднішній день за Конституцією Верховна Рада не має права формувати уряд, таке право вона отримає тільки після проведення парламентських виборів, – відзначив Микола Катеринчук. – У свою чергу, Президент теж втратив таку можливість. Тому на сьогоднішній день склалася ситуація, за якої уряд Єханурова буде у повному обсязі виконувати свої обов'язки до проведення парламентських виборів і створення нової коаліції".

"Поняття прямого президентського правління, яке використано в заяві Виборчого Блоку у зв’язку з відставкою уряду, слід розглядати не як правовий, а як політичний термін, - заявив на своїй прес-конференції заступник керівника виборчої кампанії Блоку "Наша Україна" Микола Катеринчук.

"Це означає, - зазначив Катеринчук, - що Президент України Віктор Ющенко в рамках своїх повноважень забов`язаний зробити все необхідне, аби Конституційний Суд став діючим органом".

Нагадаємо: після набрання чинності політичної реформи, Верховна Рада не має права формувати уряд, в той час як Президент України також втратив таке право.

Цю правову колізію може розв’язати лише Конституційний Суд, який з вини Верховної Ради до сих пір так і не сформовано (парламент не тільки не зміг обрати суддів КС за своєю квотою, але й відмовляється привести до присягти обраних Президентом та з’їздом суддів).

"Тому Президент, - заявив Катеринчук, - має право звернутися до громадян України і в прямому ефірі, в присутності голови Верховного Суду привести и до присяги суддів Конституційного суду, які вже призначені з’їздом суддів та президентом України, аби Конституційний суд нарешті став легітимним органом. Інакше Верховна Рада узурпує всю владу в країні"

"В Конституції не вказано місце приведення суддів до присяги. Тому президент має зробити це у будь-який спосіб, що не суперечить Конституції, - підкреслив Катеринчук.

Микола Катеринчук також зазначив: "мені дуже шкода, що такі речі відбуваються без попередніх консультацій з Президентом. Відставка уряду серйозно послабить позиції Віктора Ющенка під час його перемовин з Володимиром Путнім".