newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Шкіль закликає Кучму очолити олігархічну контрреволюцію у Нікополі

Шкіль закликає Кучму очолити олігархічну контрреволюцію у Нікополі

Народний депутат Андрій Шкіль вважає події навколо Нікопольського заводу феросплавів початком контрреволюції, організованої найпотужнішими олігархами держави.

Коментуючи «Оглядачу» ситуацію довкола НЗФ, депутат заявив: „У Нікополі розпочався перший етап олігархічної контрреволюції з використанням елементів Помаранчевої революції. Однак різниця її з подіями осені-зими 2004 року принципова. На столичному Майдані громадяни за власним бажанням виборювали свою свободу та право жити у демократичній справедливій державі. Натомість на площі перед НФЗ окремий олігарх намагається захистити майно, нажите за сприяння режиму Леоніда Кучми. Для цього він вигнав на мітинг підлеглих працівників під керівництвом членів маргінальних угруповань”

Видео дня

Андрій Шкіль вважає, що такий варіант розвитку подій не є ефективним, „враховуючи примусовість акції та її очевидну заангажованість на інтереси зятя колишнього президента”.

Парламентарій порадив Віктору Пінчуку кращий вихід із ситуації: „Єдиний варіант, що дозволить Пінчуку розширити масштаби контрреволюції, - це залучення до процесу ватажків інших олігархічних кланів для організації локальних акцій протесту на підконтрольних підприємствах”, - говорить Шкіль. На його думку, логічно було б, щоб очолив цю акцію Леонід Кучма, оскільки саме він безпосередньо причетний до приватизаційних процесів, в результаті яких народне майно було розтягнуто окремими фінансово-промисловими групами.

„Для остаточної структуризації контрреволюції Леонід Данилович мав би терміново повернутися з Монако, надавши цій акції довершеності. А враховуючи тотальне мавпування подій Майдану під час подій у Нікополі, раджу Кучмі офіційно призначити польовими командирами найближчих своїх олігархів Віктора Пінчука, Григорія Суркіса та Рината Ахметова”, - наголосив народний депутат.