newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

В Україні запрацювала система розрахунків BSP

В Україні запрацювала система розрахунків BSP

1-го вересня 2005р., International Air Transport Association (IATA), її Члени та Партнери впровадили в Україні систему розрахунків Billing and Settlement Plan (BSP), яка є продуктом добре відомих у всьому світі дистрибутивних та розрахункових послуг ІАТА у сфері пасажирських авіаційних перевезень.

Україна стала першою серед колишніх пост-радянських країн, хто отримав локальну систему IATA BSP, яка забезпечує нейтральну послугу з продажу, звітності та розрахунків за авіаперевезення між авіакомпаніями та агентами.

Переваги для користувачів BSP:

• Стандартизовані процедури та звіти.

• Автоматизовані потоки даних та обмін інформацією.

• Зменшення витрат на дистрибуцію та розрахунки.

• Нейтральна системи для авіакомпаній та агентів.

Видео дня

Ключові учасники процесу:

• Авіакомпанії (17 перевізників, що прийматимуть участь у BSP України) та інші учасники, які розповсюджують свої продукти для користувачів через акредитованих Агентів ІАТА та отримують оплату за квиткі, що оформлені, через BSP систему.

• Агенти, які бронюють та оформлюють квитки, та Глобальні Дистрибуційні Системи (Амадеус та Галілео в Україні), що їх використовують Агенти.

• Процесінговий Центр (Юнісіс для України), який обробляє всю необхідну інформацію, пов`язану з квитком.

• Клірінговий Банк (Сітібанк (Україна), який працює з IATA для того, щоб здійснити розрахунки між авіакомпаніями та агентами.

• Інші галузеві постачальники, задіяні у друкуванні, транспортуванні та розповсюдженні перевізної документації.

• IATA офіс, який управляє роботою BSP.

Першим BSP, створеним IATA, був BSP Японії, запроваджений у 1971р. Сьогодні налічується 70 функціонуючих BSP, які успішно працають у 149 країнах по всьому світу (включаючи 40 BSP країн Європи), за участю більше ніж 390 авіакомпаній та 65,000 агентських локацій. У 2003р., кількість оформлених квитків через BSP по всьому світу сягнула 310 млн. Це принесло авіакомпаніям доходи у розмірі 132 млрд. дол.США. У 2004р., кількість оформлених квитків через BSP по всьому світу сягнула 340 млн. Це принесло авіакомпаніям доходи у розмірі 158 млрд. дол.США.

ІАТА поєднує разом 265 авіакомпаній, включаючи найбільші у світі. Рейси всіх цих авіакомпаній складають 94% всього міжнародного регулярного потоку авіаційних перевезень. Співробітництво авіакомпаній здійснюється через ІАТА, чия місія є “представляти, очолювати та обслуговувати авіаційну галузь”.