Верховний учитель «Бойового гопака» Володимир Пилат: «Найкраще підготовленим депутатом-бійцем є Червоній»

309
Верховний учитель «Бойового гопака» Володимир Пилат: «Найкраще підготовленим депутатом-бійцем є Червоній»

За останні дні український парламент перетворився із законодавчого органу в травмотворчий. Народні обранці залюбки використовують можливість наставити одне одному гулі незалежно від віку, росту та вагових параметрів. Саме в ситуації «стінка на стінку» кожен депутат може відчути гордість за власну живу масу, яка в таких випадках дуже навіть стає в пригоді. Депутатам, щоб затвердити законопроект, доводиться демонструвати свої практичні навики з різних видів єдиноборств, а трибуна Верховної ради, на той час, перетворюється на п’єдистал для переможця. Щоб більше дізнатись про специфіку парламентської боротьби в прямому сенсі цього слова ми звернулись за порадою до Володимира Пилата, який популяризує в Україні суто національне бойове мистецтво "Гопак".

- Пане Володимир, чи що можна дізнатися про політика по стилю ведення бою (або його відсутності)?

- Кожен народ має якісь свої особливості. Характерною рисою українських політиків є те, що вони кидаються в бій мало думаючи про наслідки. Інколи таке можна охарактеризувати власне як «відсутність стилю».

- А як найкраще можна захистити об’єкт, в даному разі парламентську трибуну, від опонентів?

- Ну, я особисто при захисті трибуни вистроїв би депутатів у дві шеренги і поставив їх у гопаківську стійку «вій». Перша шеренга мусіла б стримувати наступ противника, а задня підтримувати партнерів, що спереду і захищати сам об’єкт.

Видео дня

- Які удари не залишають слідів, але мають найбільший ефект?

- Однозначно - це район сонячного сплетіння.

- Крім ударів у відповідь, чи можна якось стримувати наступ противника, можливо якимись відволікаючими маневрами?

- В усіх випадках найкращим засобом є посмішка. Нашим депутатам потрібно більше посміхатись одне одному, тоді бійок у Верховній Раді буде менше, а відсоток ефекту від цього лише збільшиться.

- Кого з нинішніх депутатів ви вважаєте найкращим бійцем, а яку депутатську фракцію найкраще підготовленою бойовою групою?

- На сьогоднішній день найкраще підготовленим депутатом-бійцем є Червоній (сьогодні – губернатор голова Рівненської обласної адміністрації). А серед фракцій я виділив би «Нашу Україну».

- Як гадаєте, чи вартувало б українським депутатам взяти декілька уроків у Верховного вчителя бойового гопаку і що б це їм дало?

- Думаю, що декількох уроків буде замало. Необхідно систематично тренуватись. Щоб це дало?! Гадаю, що депутати набагато більше почали б думати про Україну і її інтереси, а не про власну шкіру.

Розмовляв Михайло Бокоч

http://www.gazeta.com.ua/