newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Вокзали виходять в інтернет

153
Вокзали виходять в інтернет

Як театр починається з вішалки, так місто — з вокзалу. І немаловажливо, щоб враження гостей від вокзалів було приємним. Але якщо для нас ці «приємності» ще обмежуються пристойними буфетами-туалетами, то іноземцям цього замало. На вокзалі чи в аеропорту цивілізованої країни годиться мати, наприклад, інтернет. Першим кроком до такої цивілізації стала ініціатива Мінтрансзв'язку України щодо обладнання пасажирських терміналів на всіх видах транспорту інтернетом. Відповідне доручення, як повідомляє прес-служба Мінтрансзв'язку, дав перший заступник міністра Віктор Бондар.

Видео дня

Навіть курортникам, які прибігають на вокзал за кілька хвилин до відправки поїзда, інтернет може бути корисним — щоб поцікавитися погодою або ж забронювати місця в готелях. Що вже казати про ділових людей, які не люблять втрачати ні хвилини часу, і якщо доводиться чекати в аеропорту чи на вокзалі, можуть у цей час попрацювати або переглянути електронну пошту. За словами Віктора Бондаря, в аеропорту будь-якої країни людина може розгорнути ноутбук та працювати з інтернетом, не підключаючись до проводів, або скористатися телефоном із вбудованим монітором та клавіатурою, з якого є доступ у всесвітню мережу. На всіх великих залізничних вокзалах також, як правило, є інтернет-кафе чи спеціальні інтернет-точки. «Ми хочемо розгорнути цілу програму, щоб і звичайні українці, й іноземці відчували себе у цивілізованій країні», — повідомив Бондар.

Наразі у Мінтрансзв'язку створено спеціальну робочу групу, яка серйозно займеться питанням створення на території залізничних вокзалів, морських портів, аеропортів та автостанцій пунктів колективного доступу до мережі інтернет, застосування Wi-Fi технологій, відкриття інтернет-кафе, встановлення інтернет-таксофонів. Практичне впровадження цих проектів має розпочатися вже з середини вересня. Планується, що оплата таких інтернет-послуг буде здійснюватися звичайною телефонною карткою.

"Україна Молода"