newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Андрій Шкіль: «У всіх своїх проблемах чи питаннях я раджусь лише з Богом»

864
Андрій Шкіль: «У всіх своїх проблемах чи питаннях я раджусь лише з Богом»

Народный депутат Украины и внештатный советник Юлии Тимошенко Андрей Шкиль считает, что его «патронесса» уйдет в отставку только в случае волевого решения Президента, утверждает, что выборы – это не балет, и призывает к мужской борьбе.

Видео дня

- Якими ви собі уявляєте вибори – 2006? Чи будуть вони такі ж брудні, як і президентські вибори минулого року?

- Знаєте, брудніші чи чистіші, це не та категорія оцінок, які потрібно давати виборам, особливо після президентських виборів. Президентські вибори-2004 – це була боротьба за існування демократії в Україні.

А взагалі то, виборчу кампанію не можна назвати брудною, це як війна. Війна не буває чистою або брудною. Війна і все. Те, що під час „помаранчевої революції” не пролилась кров, не було заарештованих і вбитих, це тільки заслуга людей, але все рівно, то була війна.

Щодо парламентських виборів-2006 року, то тут будуть відпрацьовані всі можливі варіанти. Але рівень бруду під час парламентських перегонів, і рівень бруду (під час Президентських виборів – ред.) – це зовсім різні речі. Це як у футболі: одна справа, коли грубо зіграти на полі, інша – коли тобі просто свистять в спину. Я припускаю, що можливо і не буде на виборах „чесної гри”. Але таке запитання: „Чи був би цікавий матч, якщо б всі грали, не порушуючи правила?” Це був би балет.

Тому, на цих виборах буде все, але порівнювати з президентськими їх просто неможливо. Для нас, для учасників вони будуть навіть тяжчими. Безперечно, тому що буде високий рівень конкуренції. Причому найвищі її показники будуть саме в середовищі переможців „помаранчевої революції”.

- Як можна ставитись до прогнозів про те, що НСНУ на виборах буде застосовувати адміністративний ресурс?

- Я не буду захищати НСНУ, там і своїх речників вистачає. Нехай вони спростовують або підтверджують ці звинувачення. Я хочу сказати одне, є постійний електорат, який постійно голосує, це близько 10 відсотків. І якщо влада зробить все для того, щоб сподобатися цим 10%, то можна впевнено говорити, що ці відсотки будуть з нею.

А щодо адмінресурсу в тому сенсі, що от ви голосуйте за тих, чи за інших, то він працювати не буде, бо раніше влада була об’єднана з капіталом, а зараз 80% капіталу в руках опозиціонерів.

- На вашу думку, якою кількістю політичних сил буде представлена Верховна Рада після майбутніх парламентських виборів?

- Я думаю, це не більше 6 політичних партій, які утворять партійні списки. Або буде менша кількість блоків, але це буде залежати від того, яка кількість списків буде створена.

Я думаю, що цей парламент 2006 року буде прототипом, за яким будуть формуватися і усі решта парламентів, принаймні доти, доки буде існувати саме такий виборчий закон. Якщо він буде змінюватись - буде змінюватись і кореляція.

- Можете назвати конкретні сили?

- Сили? Ну "Наша Україна" буде, Блок Юлії Тимошенко, соціалісти, можливо з комуністами, Регіони і ще хтось...

- Чи не думаєте Ви, що влада використає це літо для посилення тиску на опозицію?

- Влада? А коли вона тиснула на опозицію? Зараз всі кажуть, що вона тисне на опозицію.

Всі кажуть, що Париж буде приймати Олімпіаду, а прийняв Лондон. "Всі кажуть" - це не означає істину. Всі кажуть одне, а, насправді, є інакше, тому що влада не тиснула и не пробувала тиснути на опозицію. Якщо б захотіла вона тиснути, причому в абсолютно правовому, прозорому режимі, натиснула б так, що вся опозиція вже давно була б у владі. Хто з них опозиціонер? Опозиціонер – це той, кому нема що втрачати, коли на нього тисне влада. А коли влада не тисне, звичайно, комфортно бути в такій опозиції.

- А якщо переформулювати так: чи зросте за літо кількість кримінальних справ проти представників старої влади?

- Кількість кримінальних справ прямо пропорційна до кількості скоєних злочинів. А той, хто був при владі, він, скоріше за все, злочинним шляхом здобував капітал. В більшості випадків. І ця більшість випадків має бути підхоплена кримінальними справами, але, головне – рішеннями судів.

- Чи може восени статися якась економічна криза, яка призведе до відставки Тимошенко?

- Жодна економічна криза не призведе до відставки Юлії Тимошенко. До неї може призвести лише вольове рішення Президента. Жодних економічних підстав для відставки Кабміну зараз не має. А взагалі, я б не переоцінював впливу економічних складнощів на долю Юлії Тимошенко на посаді прем’єр-міністра України.

Я вважаю, що народ вірить (прем’єр-міністру - ред.), він на кухні говорить може якісь образливі слова на адресу нової влади, але в душі народ все ж таки довіряє Юлії Тимошенко.

- Чи справедливими є звинувачення віце-прем’єр міністра з питань європейської інтеграції Олега Рибачука на адресу Юлії Тимошенко в тому, що саме прем’єр-міністр гальмує інтеграцію України в європейські та світові структури?

- Наприклад про СОТ: тут є тільки одна перешкода для вступу – це не підтримка тих законопроектів, які направлені на вступ до СОТ.

Адміністративного керування економікою в Україні не відбувається. Це все – пересмикування фактів і видавання бажаного за дійсне. Саме для того, щоб розвіяти якісь чутки чи неточності, Прем’єр спеціально на телеканалі „Інтер” дала чітко зрозуміти, що всі процеси, в тому числі і приватизаційні, будуть відбуватися без втручання, але під наглядом держави. Хто зараз виступає проти приватизації багатьох підприємств? Звичайно, представники „Нашої України”. Саме вони є найбільшими прихильниками адміністративного регулювання економікою. Послухайте, як хто голосує, хто як себе поводить.

Тому, тут Рибачук, як мінімум, грає на певне підвищення власного рейтингу. Правильно робить.

- Чи користуєтесь ви послугами астрологів і чи часто ви звертаєтесь за порадами до своєї дружини?

- Гороскоп я дивлюся, але в мене він викликає лише посмішку. Астролога не маю, я християнин, і звичайно у всіх своїх проблемах чи питаннях я раджусь лише з Богом.

А що стосується дружини – вона у мене не просто дружина, вона у мене партнер. Ми складаємо з нею єдину команду, тому я часто з нею раджусь, ми приймаємо часто разом рішення. Про якусь там домінацію ні з мого, ні з її боку мова звичайно не йде. Ми як зіграна команда.

- Які у вас плани на літо?

- Літом я поїду в Трускавець, тому що потрібно трохи підлікуватися. По-перше, я люблю цю частину України, моя Батьківщина – Львів, і це поруч. Є план з’їздити в Крим, але поки що, це тільки план.

Сергей Ковтун, «Фраза»

http://fraza.ua/