УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Нардеп Катерина Ващук: «Агарний фонд має працювати за такою системою: купили – реалізували, знову купили - реалізували»

1,3 т.
Нардеп Катерина Ващук: «Агарний фонд має працювати за такою системою: купили – реалізували, знову купили - реалізували»

Народний депутат Украины, член фракции НП Катерина Ващук верит в необходимость создания Аграрного фонда, ждет кары для непрофессионалов и видит Тимошенко просто Юлией.

– Уряд не є нібито соціалістичним, але в ньому є соціалісти. Це сприятиме соціалістам на виборах?

– Ви знаєте, я не хотіла би давати оцінок, бо вважаю, що соціалістична партія є потужною силою. І лідера непоганого має. Ми горді своїм, вважаємо, що в нас найкращий. Але все ж, думаю, що шанси в них є.

Їм дуже непросто. Бо будучи постійно в опозиції перейти на конструктивну роботу в уряді їм звичайно тяжко. І тяжко в політичному плані. В них є такі тенденції: то вони критикують, то знову підтримують. Але ми, як ви бачите, не уподібнюємося жодній політичній силі – шукаємо порозуміння.

Аграрний міністр є соціалістом. Але якщо він запрошує і просить якоїсь підтримки ми йдемо назустріч. Ми ніколи до жодної ініціативи уряду, міністрів-соціалістів чи до міністрів любої партії не ставали в позу. Шукаємо порозуміння.

Хватить революцій в Україні, треба всім почати працювати. Правильно, ні?

– ???

– От з цих позицій ми ставимося і до соціалістів.

– А як же відповідальність? Адже ви нарікали, що ціни на ринку ідуть кудись не туди?

– Ми відповідали у свій час. Нас критикували. І вони, гадаю, спрацюють добре – одержать позитив. Спрацюють погано – одержать негатив. Знаєте, сільська галузь дуже чутлива до управлінських помилок. Карає немилосердно. Але сподіваємося, що помилок буде мінімально.

– А як уряд? Прем’єр раніше твердила, що вона ліберал. Зараз працює з соціалістами. А хто вона насправді?

– Юлія Володимирівна.

– Звісно, Юлія Володимирівна.

– Вона просто Юлія Володимирівна.

– Не ліберал, не соціаліст, а – Юлія Володимирівна?

– Так, Юлія Володимирівна. Мудра жінка.

– Зрозуміло. Оця ідея забрати гроші в ДАК “Хліб України" і створити аграрний фонд – це ініціатива міністра-соціаліста чи?..

– Ні, ні. Це виписано в законі. Закон зі мною напрацьовував Сергій Анатолійович Терьохін. Ми виписували в законі це разом, але ідея створення такого фонду належить Сергію Анатолійовичу.

– Ви твердили, що уряд навряд чи зможе закупити цього року три мільйони тон зерна. Скільки ж у тому фонді повинно бути грошей?

– До аграрного фонду мало бути закладено цього року не менше двох мільярдів гривень. Згідно закону. А щодо решти – не тільки Аграрний фонд має працювати. Є кошти держрезерву, які мають також працювати, крутитися. Можливості ДАК “Хліб України”, інші можливості. Можливості державного бюджету. А Агарний фонд має працювати за такою системою: купили – реалізували, знову купили - реалізували. Ці гроші можуть кілька разів обернутись.

Зараз Фонд створений, але грішми не наповнений. Коли б гроші заклали в той фонд, тоді б він діяв з цього року.

http://fraza.ua/