newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

У Львові черговий скандал зі зникненням історичних документів

198
У Львові черговий скандал зі зникненням історичних документів

П'ять стародруків XVIII століття зникли з фондової збірки «Стародруки кириличні» Львівського національного музею. Про це у листі до міністра культури Оксани Білозір написала головний хранитель Нацмузею у Львові Данута Посацька.

Видео дня

За її словами, торік у вересні в музеї провели звірку наявності фондової збірки «Стародруки кириличні». Після чого й виявили, що не вистачає п'яти цінних стародруків. Утім шукати пропажy тоді так і не взялися — через інші, нагальніші, проблеми в Нацмузеї.

«Цей фонд зберігається в одному приміщенні з трьома іншими групами рукописів та стародруків, у яке в жовтні 2004 року через аварійний дах протекла дощова вода. Зрозуміло, що було необхідно терміново вживати заходи щодо осушення та дезінфекції фонду. З цієї причини пошук творів у інших групах відтермінувався, а у грудні 2004 року під час ремонту даху повторно залило це приміщення, і знову виникла необхідність займатися осушенням фонду, тоді не було можливості займатися пошуком п'яти стародруків», — пояснила у своєму зверненні до міністра культури Данута Посацька.

Чому раніше хранителька музею не повідомляла Мінкультури про зникнення стародруків? Вона пояснює зневіреністю у міністерських чиновниках, бо «попередні інформації» до можновладців про проблемні ситуації в Національному музеї Львова залишалися без відповіді. Тепер же залишається чекати на реакцію міністра культури Оксани Білозір, яка, швидше за все, вже одержала листа з Національного музею.

Олена ДУБ, "Україна Молода"