newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Стріляний Горобець

Стріляний Горобець

Продовження журналістського розслідування. Початок читайте у матеріалі "Козинська земля коштує три «Криворіжсталі», і там сам чорт ногу зламає"

Валентина Горобець виявилася вельми емоційною особою. Це з’ясувалося під час розмови, яка відбулася після її звільнення з Лук’янівського СІЗО. Голова козинської сільради час від часу хапалася за серце, ридала на плечі одного зі своїх відвідувачів, а частину інтерв’ю дала, лежачи на дивані.

В ході експресивної бесіди Валентина Іванівна розповіла, що проблеми в стосунках з місцевими депутатами розпочалися після того, як вона відмовила у виділенні 114 га землі підприємству «Світ шляхів». До речі, якось нардеп Кармазін з парламентської трибуни повідав громадськості, що засновником «Світу шляхів» є Інтерпайп, яка, в свою чергу, належить Віктору Пінчуку - зятю Леоніда Кучми. «Тодішній голова Обухівської райдержадміністрації Янківський особисто намагався схилити мене до виділення земель, погрожував, що у рішенні зацікавлений сам Президент Кучма,» - скаржиться козинська голова. За її словами, «Світ шляхів» отримав дозвіл на викуп 137 га землі за ціною 500 грн від уряду Януковича. «Державний акт підписав особисто губернатор Київщини Засуха. А в сільраду, з району прийшло клопотання про зменшення території селища на 137 га. Щоправда, майже 7 млн. гривень було перераховано на рахунок Козинської селищної ради. Там вони й зависли, бо неможливо зарахувати їх до бюджету в зв’язку з відсутністю необхідних правових документів. Зараз Юля Тимошенко відмінила постанову попереднього кабінету, як незаконну», - розповіла Горобець. Однак на цих 137 гектарах встигли вирости цегляні котеджі, які продовжують добудовуватись, ніби нічого не трапилось.

Видео дня

Такі палаци будують в Козині

Горобець розповіла, як до неї особисто звертався колишній губернатор Київщини Анатолій Засуха - просив 80 гектарів у приватну власність. «Я його питаю: «А що заплатите?». А він мені: «Размечталась!». Розумієте, він хотів у Козина «на шару» взяти ліс першої категорії, та там на кожному гектарі - лісу на кілька тисяч доларів. Я вже не кажу про ринкову вартість кожної сотки», - емоційно пояснює Валентина Іванівна.

Найбільше ворогів голова сільради нажила, коли пішла на конфлікт з ЗАТ «Трипільське підприємство «Пролетарська правда». Як стверджує Горобець, за цим підприємством стоїть бізнесмен Чорний, екс-губернатор Запоріжжя Олексій Кучеренко, екс-керівник ДУСі Ігор Бакай, а також депутат ВР Павло Рябікін.

«За минулого сільського голови вони взяли в оренду 240 гектарів сільськогосподарських угідь по 4 гривні за сотку. Фонд держмайна оцінює ці землі від 4 тисяч до 8 тисяч доларів за сотку. З тих земель 152 гектара – це чудесний Ольжин острів. Краса неймовірна. Я клопотала, щоб ті землі оголосили заповідником. «Пролетарська правда», в свою чергу, запланувала там забудову й почала розбивати землі на ділянки. В січні 2004 року від них надійшло клопотання про викуп земельної ділянки 33 га за ціною 200 грн. за сотку.

Козинська Венеція

Ці клопотання були відхилені, я вимагала щоб вони платили реальні гроші. Коли вони відмовилися викупати й орендувати на законних підставах, ця ділянка була виведена з користування ЗАТ «Пролетарська правда» й передана в оренду на 49 років «Ок-Інвест», - продовжує свою оповідь Валентина Горобець. За її словами, саме останній факт і ліг в основу обвинувачення – ображені претенденти звернулися в суд, і суддя Шевченківського суду Саприкіна зобов’язала продати їм землю по ціні 200 гривень за сотку. «Вони вміють працювати з суддями, - бідкається голова сільради, - Здається, знайшли спільну мову з губернатором Жовтяком».

- Висока комісія, яка приїжджала до нас в Козин проводити сесію, планувала призначити Чорного з «Пролетарської правди» представником президента. Цей бізнесмен поклав око на землі, орендовані підприємствами, керівникам яких при новій владі живеться нелегко. Отже, їх можна «посунути». Це - екс-губернатор Київщини Засуха, та його ставленик, екс-голова райдержадміністрації Янківський, - розповіла Горобець.

До речі, згідно постанови про відсторонення обвинувачуваної від справи, підписаної прокурором Денисюком, для «Ок-Інвест» сума оренди однієї сотки була встановлена в десять раз більша, ніж платила «Пролетарська Правда», що свідчить на користь голови Козина. Хоча й ця ціна все одно не дотягує до ринкової, яку назвала сама Валентина Іванівна.

І ще цікавий факт: з «Трипільським підприємством «Пролетарська правда» Горобець пов’язала кількох відомих людей. Ім’я «Бакай» говорить саме за себе. Колишній губернатор Запоріжжя Кучеренко є достатньо впливовою людиною в промислово-фінансових колах. Його пов’язують з бізнес-групою під умовною назвою «Фінанси та Кредит». Нарешті, Павло Рябікін. Прийшов у парламент з мажоритарного округу Миколаївської області. Спочатку був у фракції «Єди», потім, допомігши Ющенку перемогти в третьому турі в рідному Баштанівському окрузі, з почуттям виконаного обов’язку облаштувався у фракції «Наша Україна». Можна сказати, представник нової влади.

- А хто, ще з «помаранчевих» має в Козині ділянки, або просив у вас землю?, - запитав «Обоз» у Горобець. Після цього питання у землевпорядника Ірини Сагач засвітилися очі, однак Горобець її перебила:

- Ні, з нової влади не просили.

- А чого б про Ратушного не розказати? - зауважила Сагач. І додала: Коли ви їхали по трасі, повинні були бачити елітне поселення «Золоті Ворота». Там орендує землю за копійки Ратушний.

Козинці кажуть, що тут нардеп Ратушний хотів будувати гольф-клуб «Золоті Ворота». Поки що тут - варіант іподрому: на задньому плані видніються стайні

Раптом маленька пташка, цвірінькаючи, сіла на підвіконня. Валентина Іванівна, визирнувши з-за квітучої орхідеї на столі, в притаманному їй дусі емоційно заявила: «Горобець! Я також Горобець. Хай спробують горобця спіймати!»

Далі буде.