newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Виконавчий директор EuroNews Мікаель Петерс: «Ми вивчаємо можливість запуску української версії EuroNews»

195
Виконавчий директор EuroNews Мікаель Петерс: «Ми вивчаємо можливість запуску української версії EuroNews»

Директор Національної телекомпанії України Тарас Стецьків наприкінці червня повернувся з Ліона, де розташована редакція телеканалу EuroNews. Він привіз добрі новини: НТКУ має намір придбати 1% акцій найбільшого інформаційного каналу Європи та запустити українську версію EuroNews. Нині аудиторія кабельного телебачення має змогу дивитися російську версію цього каналу новин, раніше транслювали англомовну.

Видео дня

Проте після повернення пана Стецьківа в деяких інтернет-виданнях з’явилася також інформація, що на переговорах ішлося про російськомовний варіант. Справді, якщо НТКУ стане акціонером EuroNews, вона отримає право транслювати канал тією мовою, яку вибере. Але якщо НТКУ та EuroNews дійдуть згоди щодо запуску повноцінної україномовної версії європейського каналу, Національна телекомпанія отримає право транслювати його на своїх частотах, а кабельні оператори в Україні й у всьому світі можуть вибрати для трансляції українську версію. Нині EuroNews по кабельному телебаченню дивляться у 200 тисячах українських домівок.

Про те, коли й якою мовою українці зможуть переглядати “європейський CNN”, “Газета” запитала у виконавчого директора каналу Мікаеля Петерса.

– Чи можна зараз говорити про терміни переговорів, як довго вони триватимуть?

– Взагалі-то не знаю. Думаю, що заява заступника державного секретаря Маркіяна Лубківського, звичайно, допоможе нам пришвидшити процес. Що можу сказати вже: ми обговорили всі принципові питання з НТКУ 25 червня. І тепер нам потрібно працювати більше, і, врешті, мені необхідне схвалення 19 акціонерів EuroNews, усіх національних телекомпаній, які нас транслюють. Справді сподіваюся, що зможемо підписати угоду і що НТКУ стане акціонером EuroNews до кінця цього року.

– Від чого залежить тривалість процесу?

– Це залежить від роботи, яку треба виконати. Загалом є два варіанти: перший передбачає, що НТКУ стає акціонером EuroNews, а другий – запуск української версії EuroNews – 24 години на добу. Для здійснення другого варіанта, як ви можете уявити, потрібно зробити чимало. Ми маємо вивчити деталі, які в нас є можливості запустити 24-годинну версію Euronews українською. Це питання часу. Думаю, якщо зможемо повідомити щось до кінця року, це вже будуть дуже добрі темпи для нас, для НТКУ та для української аудиторії.

– Чи ця трансляція буде українською мовою?

– Це власне те, про що я вже сказав. Ми вивчаємо можливість запуску української версії EuroNews. І якщо це буде 24-годинна версія – тоді, звичайно, EuroNews транслюватимуть в Україні українською мовою.

– Якщо Україна таки придбає 1% акцій EuroNews, чи це означає, що українська команда працюватиме в редакції EuroNews у Ліоні?

– Є два варіанти. Перший – НТКУ купує 1% акцій EuroNews без підготовки української версії. Другий передбачає, що НТКУ купує 1% EuroNews і ми запускаємо українську версію. І ми направду працюємо, прагнемо цього другого варіанта. Тоді, звичайно, створюємо 20 робочих місць для українських журналістів у Ліоні, у Франції.

– Якщо так станеться і ви найматимете наших журналістів, хто відповідатиме за кадрове питання?

– Директор із кадрових питань EuroNews. Звичайно, НТКУ може допомогти нам наймати фахівців, можуть рекомендувати журналістів, але останнє слово буде за EuroNews.

Розмовляла Оксана Форостина

http://gazeta.lviv.ua/