newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Голова Фонду держмайна Валентина Семенюк: «Від суми і тюрми не можна буди застрахованим»

903
Голова Фонду держмайна Валентина Семенюк: «Від суми і тюрми не можна буди застрахованим»

Глава Фонда государственного имущества Валентина Семенюк не согласна с тем, что ее законно лишили депутатских полномочий, считает, что приватизировать в Украине уже почти нечего, а лучший отдых для нее – походить босиком по траве в селе у родителей.

Видео дня

- Валентина Петрівна, як ви будете захищатися від судових позовів - при відсутності закону про ФДМ - тепер, коли вас позбавили депутатського мандату?

- Я на сьогодні подала апеляційну скаргу, тому що, фактично, рішення в суді було прийнято в той період, коли я була на лікарняному і находилась в стаціонарі в лікарні. Я подала апеляційну скаргу, щоб відмінили відповідне рішення і написала заяву про складання повноважень депутата Верховної Ради. Знаю, що це буде мені дуже важко, колі будуть "наїзди", але коли я сьогодні складу свої повноваження, як депутат Верховної Ради, то я зможу в разі розправи наді мною прийти до сесійного залу і бути захищена як депутат Верховної Ради, тому що ще імунітет зберігається. Ну а по-друге, я, як голова фонду держмайна, підзвітна парламенту – це також форма захисту – я можу оголосити правду на трибуні.

- Поки ви дієте без закону про фонд, не боїтеся, що, коли прийде нова влада, вас можуть звинуватити будь у чому?

- Я вам хочу сказати: "Від суми і тюрми не можна буди застрахованим". Комітет ВРУ з економічної політики підтримав закон про Фонд держмайна в другому читанні. Його сьогодні роздрукували і роздають у залі. Буду просить депутатів, до батечка просить, щоб прийняли закон про фонд державного майна, тому, що в іншому випадку його змушують працювати у "ручному режимі". Хочу сказати, що я, навіть коли була головою спеціальної парламентської комісії з питань приватизації, відчувала важкість в роботі, але тоді ж у мене був відповідний статус, трибуна. А жити у Фонді без закону – це не тільки ходити по лезу ножа, а ще й мати його над своєю головою. Я просто відчула, що це просто страшна посада.

- Прокоментуйте будь-ласка ситуацію з реприватизацією в Україні.

- По-перше, в нас реприватизації немає, бо закону нема. Політична воля парламенту не була підтримана і до цього ще й не готова виконавча влада. Я думаю, що це питання повинно визначатись політично. Треба виключно приймати закон, а тоді про нього говорити. Сьогодні реприватизації в Україні – немає.

У Фонду держмайна є один механізм – невиконання інвестзобов‘язань. Якщо не виконуються – звертаємось до суду і по рішенню суду повертаємо об‘єкт до державної власності. Це один правовий механізм. Порушення при приватизації – це виключно компетенція Генеральної прокуратури. І тоді Фонд державного майна звертається до прокуратури, вона виступає в суді, захищаючи державні інтереси. Це зовсім інший механізм, це – не механізм реприватизації. Сьогодні для цього є кримінальний, цивільний, господарський кодекс.

- По скількох об‘єктах ФДМ вже звернувся до Генпрокуратури?

- 194 об‘єкти на сьогодні. По 16-ти ми вже виграли за той період, що я працюю – 16 об‘єктів повернено до державної власності, в тому числі такі резонансні, я "Озерка" в Дніпропетровській області, Запорізький алюмінієвий завод, дуже багато гуртожитків, які продавали разом з людьми. Є і великі об‘єкти, є і малі об‘єкти.

- Як надалі в Україні триватиме приватизація?

- На даний час, я підготувала і передала перелік об‘єктів на приватизацію у Кабінет Міністрів. Ми затвердимо відповідний перелік і будемо її проводити. Зараз виходить так, що фактично півроку діяла постанова про заборону приватизації. Ті невеличкі об‘єкти, які є в нас, дрібні пакети ми виставляємо на біржі, але вони сьогодні вже неконкурентноздатні.

Крім того, треба зважити ще на те, що сьогодні приватизація більше завдала Україні урону політичного, морального. Фактично, приватизація, а я її називаю "поділ майна між кланами", призвела до того, що велика кількість людей ошукані і сьогодні кожен може говорити про негатив приватизації.

Тому сьогодні, якщо говорити про приватизацію, треба говорити що ще в нас залишилося. В даний час я провожу інвентаризацію, щоби хоч розібратися в тому, що в нас ще є. Бо вже, практично, нема що продавати. Коли мені кажуть, що треба виконати план по приватизації, я кажу: "А чим ви будете виконувати план? Що будемо продавати – людські душі?"

- Яка зараз ситуація з "Укртелекомом"?

- Прийнято рішення про призупинення приватизації "Укртелекома" до прийняття нової програми приватизації.

- Чи бачите Ви себе депутатом парламенту наступного скликання?

- Звичайно себе бачу в парламенті й буду йти на вибори. Питання переходу на роботу у виконавчу владу буду вирішувати вже після виборів. На посаді буду працювати як представник Соцпартії у виконавчій владі.

- Чи справдиться прогноз Олександра Мороза щодо 70 місць для СПУ в новому парламенті?

- Я думаю, що Мороз завжди правий. Так само, коли починалася політреформа, то спочатку Кучма казав, що це "бред сивой кобылы", а потім на цей, як він сказав "бред" і згодився. Реальне життя змусить говорити про ці речі.

- За яких обставин ви можете піти в опозицію до нинішньої влади?

- Я вважаю, що сьогодні не треба йди в опозицію до влади. Ми сьогодні у владі і треба бути у владі і говорити про негативи і впливати зсередини. Щоб влада була такою, як хоче народ. Чи це очима соціалістів, чи це представниками "Батьківщини", чи "Нашої України", цю владу треба робити такою, якою її хочуть бачити наші виборці і такою, яку ми обіцяли в парламенті. Треба виконувати ті зобов‘язання, які ми брали, коли підписували угоду з Віктором Андрійовичем. На сьогодні, я можу сказати, що всі ті моменти, про які говорив Віктор Андрійович, підписуючи заяву із соціалістами, соціалісти виконують. Тому, про якусь опозиційність, я б не хотіла говорити.

В опозиції до кого? Але ж народ нам повірив – не підемо ж ми в опозицію до народу. Нас, соціалістів, Кучма 11 років ворогами народу називав, а, фактично, ми були його ворогами, як фізичної особи. Ні в якому разі я не хочу бути ворогом власного народу.

- Чи не може конфлікт в команді Президента, ескалацію якого ми спостерігаємо зараз, призвести до того, що соціалісти відстороняться від коаліції?

- Я не знаю, які там поміж них суперечки точаться. Ми, соціалісти завжди говорим про одне: якщо будуть прийняті закони – буде все гаразд. Сесійний зал повинен бути мірилом всього. Всі повинні діяти виключно по закону. Якщо ми діємо виключно по закону, то це примирення іде всіх сторін. Тому я – за диктатуру закону. Тоді примиряться різні політики, різні бізнесмени, бачення. А що не подобається – йдіть в суд.

- Ви вірите у можливість відставки Тимошенко цієї осені?

- Не вірю. Вона не вигідна сьогодні президенту Ющенко. Я знаю, що він її дуже гарно підтримає.

- Якими силами може бути представлений парламент 2006 року?

- Лівоцентристськими.

- Лише лівоцентристськими?

- Не тільки. Буде сильний блок "Нашої України", буде представлена "Батьківщина", буде сильній блок соціалістів, будуть і центристські партії, такі як "Регіони", такі як "Трудовики" і будуть комуністи.

- А як щодо СДПУ(о)?

- Вони також будуть представлені, я думаю. Грошей в них вистачить.

- Де збираєтесь відпочивати цього року?

- Я торік не була у відпустці, бо були президентські вибори. Позатой рік не була у відпустці. Факт той, що 3,5 роки я не була у відпустці. Може цього року хоч на тижня два поїду до мами у село.

- Який найбільш екзотичний відпочинок ви мали у житті?

- Зазвичай я їду в Трускавець взимку щоб полікуватися. І все. А так, в основному, завжди в село, до мами. В мене мама з татом ще там проживають. І походити босими ногами по траві, по землі маминій – це, напевно, найбільша не тільки екзотика, а найбільше щастя – в тому, що ще є куди іздити.

- Чи користуєтесь ви в своїй роботі порадами астрологів, чаклунів, чи когось схожого на них.

- Більше покладаюсь на свої сили, інтуїцію. Так в житті склалось, що завжди розраховувала на свої сили.

Николай Кошерный, «Фраза»

http://fraza.ua/