newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Порошенко став би прикордонником, аби впіймати Бакая, Щербаня та Боделана

201
Порошенко став би прикордонником, аби впіймати Бакая, Щербаня та Боделана

Відповідаючи на запитання тижневика „Контракти” про те, чому Бакаю, Щербаню та Боделану вдалося безперешкодно перетнути кордон, секретар РНБО сказав, що сам став би прикордонником, аби їх упіймати. Однак українські закони не дозволили б затримати цих осіб, оскільки їхні злочини не доведено:

„Якби було потрібно, то я став би прикордонником, щоб їх упіймати. Але існує правова процедура, яка регламентує, коли і кого можна затримувати. На відміну від попередньої влади, наші дії мають чітко відповідати закону. Міліціонер без санкції прокуратури не має права нікого затримувати. Прикордонник теж може когось затримати тільки за умови, що в нього є відповідно оформлений документ. На момент виїзду Щербаня, Бакая і Боделана такого документа в прикордонників не було.”

Видео дня

Контракти: Що заважало Піскуну чи його підлеглим виписати такий документ?

„На момент виїзду підозрюваних даних про те, що вони могли скоїти злочин, не було. Це дуже важливі речі. До затримання, арештів, обшуків не можна ставитися абияк, мовляв, «усі знають, що він злочинець». Я пройшов через таке ставлення. Один негідник виступив по телебаченню і сказав, що Порошенко — злочинець, і моя мама отримала інфаркт. Потрібно керуватися відомим принципом — краще відпустити десять винних, ніж посадити одного невинного. Якщо прокуратура вважає когось злочинцем, то це потрібно довести в суді.”