newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Ющенка визнали Гетьманом України

222
Ющенка визнали Гетьманом України

Президент України Віктор Ющенко повідомив, що незабаром буде розроблена Національна програма розвитку Українського козацтва. Про це він сказав сьогодні на Установчому засіданні Координаційної Ради Українського козацтва, яке відбулося на острові Хортиця в Запоріжжі.

У привітальному слові до представників Українського козацтва В. Ющенко сказав, що «з великим хвилюванням» прибув на Хортицю, взявши з собою сина Тараса та доньок Софійку і Христинку.

«Ми прийшли на острів, який багато століть тому сходив не один десяток Ющенків Лубенського полку, щоб поклонитися їх пам’яті. Переконаний, що вони міркували, як мати власну незалежну державу, як її боронити, як знайти злагоду та порозуміння», – зазначив В. Ющенко.

Видео дня

Глава Української держави наголосив, що надзвичайно щасливий разом зі своєю родиною перебувати «у такому славному козацькому колі на святій землі».

«Цьому острову судилося стати колискою української нації, українського козацтва», – підкреслив Президент.

В. Ющенко висловив переконання, що Хортиця повинна стати місцем паломництва багатьох українців. За його словами, козаки нині знову мають стати захисниками честі і «подавати приклад служіння Україні та її народу».

Глава Української держави також повідомив, що сьогодні підписав Указ про створення Ради Українського козацтва – дорадчого органу при Президентові України, до якого ввійдуть представники козацьких організацій.

«Хочу, щоб їх робота стала містком, який поєднає козацтво з органами влади та громадськими організаціями», – зазначив Президент.

Під час засідання Координаційної ради керівники козацьких організацій вручили В. Ющенку універсали про визнання його Гетьманом України. За давньою козацькою традицією представники Кримського козачого союзу подарували В. Ющенку коня.

Сьогодні Президент України також оглянув музей запорізького козацтва Національного заповідника «Хортиця», де ознайомився з проектом забудови та розвитку історико-культурного комплексу «Запорізька Січ» на території острова. В. Ющенко, крім того, пройшов знаменитою Тарасовою стежкою.

Після завершення засідання Координаційної ради Українського козацтва Президент України відвідав козацьку залогу, де оглянув козацьку чайку ХVІІ століття. Потім В. Ющенко переглянув театралізовану виставу кінно-спортивного театру «Запорізькі козаки».