newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Астана зацікавлена у побудові в Україні 500 залізничних напіввагонів

213
Астана зацікавлена у побудові в Україні 500 залізничних напіввагонів

Міністр транспорту та зв’язку України Євген Червоненко, перебуваючи у складі офіційної делегації під час офіційного візиту Президента України Віктор Ющенка до Казахстану, провів низку переговорів з казахськими колегами щодо поглиблення двостороннього співробітництва.

Під час прес-конференції Президентів України та Казахстану в Астані В.Ющенко відзначив роботу нової команди Міністерства транспорту та зв’язку України і підкреслив, що позиція міністра Євгена Червоненка – це позиція нової влади у галузі транзиту.

Є.Червоненко запевнив казахського Президента Н.Назарбаєва, що створить прозорі умови казахським експортерам: “Я хочу, щоб казахські експортери не мали проблем з українськими бюрократами. Бізнес повинен знати, що будуть працювати єдині “правила гри” для усіх перевізників транзитних вантажів.” – заявив український міністр

Видео дня

В Астані Євген Червоненко повідомив вищим керівникам Казахстану та України, що порти Одеси готові забезпечити перевезення нафтопродуктів у будь-яких обсягах.

В ході розширених переговорів з компаніями “Тенгіз-Шеврон” та “Mittal” досягнуто домовленості щодо збільшення з вересня постачання транзитної колісної нафти та обговорено можливості постачання додаткових обсягів металу через Україну. Також відбулися переговори про мультимодальне постачання нафти з порту Актау до Одеси і далі в Україну та Європу.

Серед інших результатів переговорів на найвищому рівні у Казахстані слід відмітити зацікавленість Астани у побудові в Україні 500 залізничних напіввагонів. Казахські залізничники запропонували Україні консультативні послуги щодо реформування системи управління залізницями. Крім того, казахські фахівці чекають від українських колег лізингової схеми на будівництво українського літака АН-140.

Євген Червоненко запропонував Казахстану долучитися до переговорів щодо створення системи наскрізних транзитних тарифів. Нагадаємо, нині працює робоча група Україна-Росія, що розробляє прозорі умови для збільшення транзиту між країнами та через них - як залізницею, так і морськими шляхами. Казахські транспортники висловили побажання щодо створення трьохсторонньої робочої групи Україна-Росія-Казахстан для розробки єдиних наскрізних тарифів. Казахстан зацікавився транзитним проектом “Шовковий шлях”, який Україна розробляє спільно з Росією.

http://www.kmu.gov.ua/