newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Сергій Ратушняк: "На Закарпатті немає "Нашої України", і Ющенко має про це знати. Тут є "Барва"

177
Сергій Ратушняк: 'На Закарпатті немає 'Нашої України', і Ющенко має про це знати. Тут є 'Барва'

Розмова зі Сергієм Ратушняком, народним депутатом, провідником Народної партії україни на Закарпатті

Видео дня

Сергій Ратушняк традиційно опонує закарпатським губернаторам. Він виступав проти ставленика СДПУ (о) Івана Різака, тепер - проти "помаранчевого" Віктора Балоги. Втім депутат переконаний, що має на це всі підстави.

- Сергію Миколайовичу, як ви охарактеризуєте ситуацію на Закарпатті після помаранчевої революції?

- В області владу зосереджено в руках мафіозного угруповання. Якщо В. Ющенко не відреагує, то цим скористаються його політичні опоненти, і близько 80% залюбки проголосують проти "НУ", тому що на Закарпатті немає "Нашої України", і Ющенко має про це знати. Тут є "Барва". Й навпроти його партійного бренда буде напис - фірма "Барва" Віктора Балоги. Це ще жахливіша ситуація, ніж була з "есдеками".

- Чи відомо вам щось про стосунки керівництва області й обласної міліції?

- Обласну міліцію очолює дуже порядна людина, яка разом із колегами продемонструвала свою позицію в дуже складні часи, ризикуючи не лише кар'єрою, а й власним життям (ідеться про Юрія Рахівського, який затримував бандитів на стадіоні "Авангард", - "Газета"). Але тепер така людина не влаштовує обласну владу, оскільки головне, що їх цікавить, - це доходи з контрабанди. А контрабанда можлива, якщо є мафіозна змова між СБУ, митницею та МВС, оскільки УБОЗ може стати на заваді. Питання щодо СБУ вирішили, повернувши на роботу Лизанця, який тепер є першим заступником. Голова ж СБУ, який прийшов із Києва, не впливатиме на це, бо не знає кадрів і ситуації. Все нормально і з митниками - рідний брат шофера Балоги вже очолює Чопську митницю. У цьому трикутнику залишився один кут, не заповненим "своїм" прикупленим міліціонером - начальником УМВС у Закарпатській області. Декілька днів тому депутат, директор фірми "Барва" та за сумісництвом голова обласної адміністрації Балога разом з депутатом І. Іванчом і, на жаль, із Петром Порошенком були в кабінеті в Луценка, щоб звільнити Рахівського та повернути на цю посаду Максимова. Це міліціонер, який нажив мільйонні статки саме в період "есдеківського" правління Балоги 1999-2001 рр. На щастя, цього не сталося, хоча шкода, що один із важковаговиків нашої політики Петро Порошенко також брав участь у цій мафіозній змові.

- Прокоментуйте процеси в Закарпатській обласній раді?

- В обласній раді залишилися списки фракції СДПУ(о), але тепер це називається "Наша Україна". Голова облради М. Андрусь, якого з допомогою деяких обласних депутатів Балога паплюжив через ЗМІ, нині обіймається з ним, він уже також "помаранчевий". Андрусеві байдуже, ким бути, бо він узагалі ніякий. Такий додаток до будь-якої політичної сили мене дуже тішить, оскільки від цього Народна партія Литвина, розвиток якої на Закарпатті координую разом з депутатом Сятинею, лише виграє.

- Як оцінюєте дії влади в масштабах держави?

- Я просто молюся, щоб Ющенкові й уряду, який очолює світла голова Юлія Тимошенко, все вдалося. Якщо не вдасться - можливий дуже страшний для України реванш.

"Львівська газета"Іван Колодій