newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Змінювати кордони областей ніхто не буде

243
Змінювати кордони областей ніхто не буде

Роман Безсмертний не планує змінювати кордони областей, «мова йде про укрупнення громад і районів з метою наближення послуг до людей», – наголосив віце-прем’єр-міністр. Також він нагадав, що було зроблено «примірку» законопроекту на чотирьох областях – Вінницькій, Одеській, Івано-Франківській та Луганській і складено відповідні карти територій.

Видео дня

«Вперше законопроект буде обговорюватися настільки широко. Уряд зацікавлений в тому, щоб цей процес відбувався прозоро, щоб всі могли висловлювати свої думки з цього приводу», – сказав Роман Безсмертний. Він також відмітив велику роль засобів масової інформації у цьому питанні, оскільки «кожна людина має розуміти суть реформи, адже вона торкнеться кожного куточка України, кожної людини».

Кущові громадські обговорення законопроекту «Про територіальний устрій» пройдуть по Україні з 26 квітня по 17 травня. Центрами обговорення стануть регіони, в яких працювали робочі групи з питань адміністративно-територіальної реформи – Одеса, Луганськ, Вінниця та Івано-Франківськ.

Територіальна реформа передбачає три рівні: громада – не менше 5 тисяч, район – не менше 70 тисяч , регіон – не менше 750 тисяч. Також впроваджуватимуться поняття «місто-район»(не менше 70 тисяч) та «місто-регіон»(не менше 750 тисяч).

Прес-секретар Романа Безсмертного 

Тетяна Мокріді