newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Світовий банк підтримає загальносередню освіту України

171
Світовий банк підтримає загальносередню освіту України

У найближчі десять років України може отримати велику суму на підтримку й розвиток середньої освіти від Міжнародного банку реконструкції і розвитку на реалізацію проекту “Рівний доступ до якісної освіти”. Кошти спрямують на три основні напрямки: перепідготовка вчителів, створення сучасного науково-методичне забезпечення - програми і підручників у зв’язку з переходом на 12-літню систему середньої освіти, оновлення матеріально-технічної бази шкіл й інформаційна підтримка розвитку освіти. Передбачається провести капітальний ремонт і переоснащення 500-600 шкіл, прокладання локальних інформаційних мереж.

Видео дня

За словами міністра освіти і науки Станіслава Ніколаєнка, який відповідно до рішення Кабінету Міністрів очолить делегацію на перемовинах із поважною фінансовою структурою світового рівня, перший етап реалізації програми фінансуватиметься за рахунок кредиту Світового Банку, який Україна отримає протягом 2005-2010 років і який сягатиме 75 мільйонів доларів, а також 21 мільйон буде виділено із державного бюджету.

Як розказав С.Ніколаєнко, процентна ставка за кредитом не перевищить 2-3 відсотка, при цьому український Уряд одержить 5-літній пільговий період, протягом якого буде повертати тільки відсотки.

На другому етапі для реалізації проекту забезпечення рівного доступу до якісної освіти, за словами міністра, Україна може одержати до 300 мільйонів доларів.

http://www.kmu.gov.ua/