СДПУ(о) ініціює референдум щодо вступу України у НАТО та ЄЕП

168
СДПУ(о) ініціює референдум щодо вступу України у НАТО та ЄЕП

Республіканська партія України підтримує ініціативу про проведення найближчим часом всеукраїнського референдуму щодо вступу України до НАТО та Єдиного економічного простору.

Видео дня

Як передає кореспондент УНІАН, про це йдеться у заяві ІІ з'їзду РПУ, що проходить сьогодні у Києві.

У заяві також відзначається, що РПУ виступає проти втягування України у НАТО. Республіканці висловлюються за винесення усіх суспільно важливих питань на всенародне обговорення. На їхнє переконання, позаблоковий статус України дозволяє суттєво зменшити небезпеку навіть у таких потенційно "гарячих" точках, як, приміром, Придністров'я.

Членство у НАТО змусить Україну брати участь у воєнних операціях. Україна ризикує бути втягнутою до військових конфліктів, йдеться у заяві.

Крім того, зазначає РПУ, вступ у НАТО завдасть відчутного удару по бюджету України та її економіці, зокрема, суттєво ускладняться відносини зі стратегічним партнером ■ Росією.

Водночас, у заяві зазначається, що на тлі негативного сприйняття НАТО українці переважно позитивно ставляться до членства України в Єдиному економічному просторі.

"Проте жодних зусиль на цьому, вочевидь вигідному для держави напрямку інтеграції, влада не докладає. Незважаючи на те, що відповідна міждержавна угода була ратифікована Верховною Радою, цю роботу фактично заблоковано", - йдеться в заяві з'їзду РПУ.

Як повідомляв УНІАН, референдум щодо вступу України у НАТО та ЄЕП ініціювала СДПУ(о).