Чернівецьке кладовище відкрило свій сайт

881
Чернівецьке кладовище відкрило свій сайт

Історико–культурний заповідник «Кладовище по вул. Зеленій», що у Чернівцях, відкрило сайт www.zapovidnyk.narod.ru, де кожен охочий може ознайомитися з історією створення заповідника, переглянути фотоальбом та залишити свої побажання в гостьовій книзі. Сайт працює під гаслом «Від життя можна втекти, від смерті ніколи...» Про це повідомив 15 грудня власний кореспондент Західної інформаційної корпорації.

Як повідомила директор міського комунального підприємства «Історико–культурний заповідник «Кладовище по вул. Зеленій» Анжела Ніколаєнко, до складу заповідника входять міські християнське та єврейське кладовища, які були офіційно засновані у 1866 році. Тут майже 11,5 тисяч надмогильних пам’ятників, які представляють історичну та архітектурно-культурну цінність. Створені в різні часи надмогильники відтворюють розвиток та зміни стилістичних та художніх напрямків архітектури і мистецтва ХІХ-ХХ ст. Унікальними за своєю художньою цінністю є металічні огорожі, ліхтарі, підсвічники, кронштейни для лампад та вазонів.

Анжела Ніколаєнко вважає, що сайт буде цікавим не лише для чернівчан, а й для тих іноземців, рідні і близькі яких знайшли вічний спокій на чернівецькій землі. Адміністрація заповідника сподівається, що ті, хто небайдужий до історії Чернівців, за допомогою сайту долучаться до написання історії заповідника, висуватимуть цікаві пропозиції щодо удосконалення його роботи.