Світ відзначає День захисту прав людини

636
Світ відзначає День захисту прав людини

10 грудня 1948 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини. Їхнім дотриманням в Україні офіційно опікуються лише 7 років - відтоді, коли з"явився уповноважений Верховної Ради з прав людини. Нині ж омбудсмен Ніна Карпачова констатує: з приходом нової влади звернень до неї не поменшало.

Видео дня

Відтепер Карпачова опікуватиметься і захистом прав опозиції - безпосередньо у її передвиборних лавах.

Що таке дотримання прав людини по-українськи, родина вбитого журналіста Ігоря Александрова вивчає на власному досвіді вже чотири роки. Результати невтішні. Декларація прав людини в нашій країні залишається … декларацією. Причому політичною. Спекуляції навколо вбивства журналістів стають топ-темою у виборчих програмах. Обіцянок же знайти справжніх винуватців влада так і не виконала.

Людмила Александрова:

- Каждый сейчас спекулирует темой Гонгадзе и Александрова в своих корыстных целях. Идет политическая борьба. В предвкушении выборов будут всплывать эти имена. Но пройдут выборы. Этот процесс будет тянуться бесконечно.

Український обудсмен такі заяви чує не вперше. Більше половини звернень до неї стосується порушення права на справедливий суд. Ніна Карпачова вважає це вадою нинішньої влади. Тому далі опікуватиметься правами людей вже у лавах опозиції, другим номером у списку Партії регіонів. До речі, саме в ньому значаться і прізвища депутата Ліщинського, який через суд заборонив Александрову займатися журналістикою, і колишнього адвоката у цій справі, екс-члена ЦВК Валерія Бондика.

Ніна Карпачова, Уповноважений ВР з прав людини:

- Коли стара влада була при владі і стала опозицією, тоді вона відчула що таке права людини. Коли каток походив, тоді стало відчутно що є права людини. Коли стара опозиція виборювала права людини, я була з ними. Так само як зараз мушу бути із владою. Адже поганий обудсмен, якій подобається владі.

Представник помаранчевої команди, голова комітету з питань правової політики Василь Онопенко переконаний – інститут Уповноваженого справ людини повинен бути поза політикою.

Василь Онопенко, голова комітету з питань правовї політики: - Я думаю, їй потрібно йти чи у відставку чи припиняти свої повноваження. Вона не вправі виконувати свої функції. Тут можна говорити про дивний вибір Карпачової, але хай це буде її вибором.

Олег Скрипка - рідкісний приклад відомої особистості, яка таки не бачить себе у жодному партійному списку. Втім, лідер гурту ВВ переконаний – зайва політизація інституту захисту прав людини не загрожує.

Олег Скрипка, лідер гурту "ВВ":

- Так звана опозиція, вона мусить теж грати в опозиційні справи. Тому що демократичний уряд, демократична держава. Вона вже свої закони декларує. І опозиція мусить грати в ці правила гри.

Уповноваженого з прав людина наразі особливо хвилює дотримання права на вільне волевиявлення. Її сусіди по партійному списку на цій темі добре знаються.