newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Мороз теж підтримав Ющенка

189
Мороз теж підтримав Ющенка

Лідер Коаліції «Сила народу» Віктор Ющенко та голова Соціалістичної партії України Олександр Мороз підписали «Політичну угоду єднання демократичних сил». В документі йдеться:

Видео дня

«31 жовтня 2004 року відбувся перший тур президентських виборів в Україні. Незважаючи на залякування, тиск та фальсифікації, владі не вдалося принизити український народ. Люди сказали рішуче «Ні!» чинному режиму і зберегли для України надії та сподівання на будівництво справді вільної незалежної держави з чесною владою, гідною довіри своїх громадян. На наше переконання, ці сподівання уже 21 листопада – після другого туру президентських виборів – стануть реальністю. В Україні розпочнеться нова політична епоха – епоха процвітання та утвердження інтересів людини, захисту її прав та свобод, соціальних гарантій, демократичних ідеалів та цінностей.

Для досягнення цієї високої мети, подолання тоталітарних тенденцій ми – кандидат на пост Президента України, голова коаліції «Сила народу» Віктор Ющенко, з одного боку та кандидат на пост Президента України, лідер Соціалістичної партії України Олександр Мороз – з іншого (далі – Сторони) домовилися про об’єднання наших зусиль для перемоги Віктора Ющенка на виборах Президента України.

Виконання даної угоди передбачає спільну політичну відповідальність Сторін після перемоги на президентських виборах Віктора Ющенка та реалізацію таких принципів нашого політичного партнерства.

Зокрема, йдеться про наступне:

1. Сторони домовилися про те, що новий Президент України візьме до виконання завдання соціального блоку проблем: мінімальні зарплати і пенсії не менше прожиткового рівня; зменшення цін і тарифів у комунальній сфері; повернення заощаджень громадян, забезпечення виконання конституційних норм про безоплатну для громадян освіту і охорону здоров’я.

2. Сторони домовилися про негайне введення закону щодо заборони продажу землі сільськогосподарського призначення.

3. Сторони домовилися про сприяння судовому скасуванню актів незаконної приватизації об’єктів стратегічного значення.

4. Сторони домовилися про проведення до 1 січня 2005 року політичної реформи за законопроектом № 4180, яка зробить владу прозорою і відповідальною перед своїм народом. Голова коаліції “Сила народу” Віктор Ющенко та голова парламентської фракції блоку Юлії Тимошенко зобов’язуються забезпечити конструктивну участь парламентської фракції “Наша Україна” та фракції блоку Юлії Тимошенко у конституційному процесі, в тому числі і щодо підвищення ролі та функцій регіонів і системи місцевого самоврядування. Термін введення конституційних змін: не пізніше 1 січня 2006 року.

5. Сторони домовилися про прийняття закону про порядок відходу від влади чинного та наступних Президентів України.

Сторони домовилися про сприяння найшвидшому розслідуванню резонансних кримінальних справ та притягнення до відповідальності всіх причетних до політичних вбивств.

6. Сторони домовилися, що після перемоги на президентських виборах новий Президент України Віктор Ющенко негайно прийме рішення про виведення українських військ з Іраку.

7. Сторони домовилися про збереження та розвиток добрих стосунків з сусідами, найперше – з Російською Федерацією, а також країнами Європейського Союзу.

Враховуючи вищенаведені домовленості, Соціалістична партія України та її лідер – кандидат на пост Президента України Олександр Мороз заявляють про свою підтримку у другому турі президентських виборів Віктора Ющенка та закликають своїх прихильників віддати за нього свої голоси».