newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Людей, зазначених ЦВК як "такі, що проголосували", на 362 тисячі більше, ніж видано бюлетенів, 17 ноября 2004

234
Людей, зазначених ЦВК як 'такі, що проголосували', на 362 тисячі більше, ніж видано бюлетенів, 17 ноября 2004

Юрист Валерій Кочетов, який професійно займається аналізом виборів, оприлюднив таблицю, що демонструє факти підлогів і фальсифікацій під час голосування 31 жовтня. Згідно з даними, наведеними в документі, людей, зазначених ЦВК як "такі, що проголосували", на 362 тисячі більше, ніж бюлетенів, виданих Центрвиборчкомом. Про це він повідомив довіреній особі Віктора Ющенка в загальнодержавному виборчому окрузі Миколі Катеринчуку.

Видео дня

Згідно з постановою ЦВК, протягом дня голосування тричі (11:00, 15:00 та 20:00) подаються офіційні дані про кількість осіб, яким видано бюлетені. Після восьмої вечора голосування закінчується, й бюлетені не видаються. О 23:00 31 жовтня ЦВК на своєму сайті розмістила офіційні дані про кількість виданих бюлетенів по всіх 225 округах. "Було перераховано прізвища осіб, що розписалися в списках виборців, перерахували контрольні талони. В таблиці це зафіксовано в колонці C, і ці дані не можуть змінюватися", - пояснює юрист.

В колонці F містяться дані про кількість виборців, що проголосували, згідно з проміжними результатами, оголошеними ЦВК 2 листопада. Автор таблиці пояснює, що ці числа ні в якому разі не можуть бути більшими, ніж кількість виданих бюлетенів – однак, за даними ЦВК від 2 листопада, проголосувало на 129 тисяч виборців більше, ніж видано було бюлетенів.

Він одразу повідомив про це Миколі Катеринчуку, який вніс відповідні документи до ЦВК. "Давидович, затинаючись і червоніючи, почав говорити, що це прикре непорозуміння, що це попередні цифри. Тобто, він по суті підтвердив, що бюлетені видавали після 20:00", - розповідає Кочетов.

Після цього в дані Центрвиборчкому було внесено виправлення: "Вони спробували підігнати цифри, щоб кількість людей, які проголосували, стала відповідною". Результати цих виправлень знаходяться в колонці E.

5-6 листопада він став порівнювати число бюлетенів з уточненими даними про тих, хто фактично проголосував, і з’ясував, що все одно вони не сходяться на 18 тисяч – хоча було проаналізовано дані по кожному округу, а не просто по областях.

"Коли ж я порівняв остаточні результати, оголошені 10 листопада, розходження з первинними цифрами, опублікованими 31 жовтня, склало 362 тисячі. Різниця між людьми, що проголосували, й виправленими даними, складає 108 тисяч", - наголошує Валерій Кочетов.

Він додає, що з сайту ЦВК "було прибрано всі цифри, залишили тільки відсотки". "Ми не говоримо про інші, очевидні порушення, однак на це мало хто звернув увагу", - зазначає юрист.

Вибори Президента України 2004 року – двадцять шоста виборча кампанія, яку аналізує Валерій Кочетов. Під час останніх виборів, 1999 року, він офіційно очолював спеціальний моніторинговий комітет у Верховній Раді.