УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Герман розкритикувала Табачника за "п'яних студентів"

240
Герман розкритикувала Табачника за 'п'яних студентів'

Радник Президента України Ганна Герман в ефірі "5 каналу" прокоментувала висловлювання міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника про студентів, котрі прийшли до Верховної Ради.

Видео дня

"Я знала в міністра освіти більш елегантні висловлювання. Я думаю, що міністр не повинен собі дозволяти таких оцінок дій студентів. Ідеться про проект закону про освіту, який справді має багато застережень", – зазначила чиновниця. Герман наголосила, що студенти вимагають автономізації вишів, і Президент України завжди висловлювався й буде наполягати на тому, щоб університети в Україні мали якнайбільше свободи.

"Щоб ректорами університетів ставали не віддані міністрам люди, а віддані науці люди. Щоб студенти самі багато рішень мали право приймати в університетах. Щоб ми мали такий європейський досвід, європейську модель університетську. Президент за це. І я думаю, що такі президентські оцінки, ідеї повинні лягти й ляжуть у той закон про освіту, який буде ухвалений в Україні", – сказала вона.

Радник Президента переконана, що Табачник погарячкував. "Я думаю, що він все-таки зважає на ті вимоги студентів, які вони висловлюють. А те, що студенти їх висловлюють у трохи радикальний спосіб – це ж студенти. Вони завжди в усіх країнах такі. І це треба розуміти, і ставитися до цього з повагою", – додала Герман.

Нагадаємо, 10 січня міністр освіти і науки Табачник, коментуючи протести молоді, зауважив, що студенти мають не мітингувати, а добре навчатися.