newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

ООН схвалила внесення Януковичем до парламенту проекту нового КПК

237
ООН схвалила внесення Януковичем до парламенту проекту нового КПК

Регіональне представництво Управління Верховного комісара ООН у справах біженців /УВКБ ООН/ в Білорусі, Молдові та Україні вітає проект Кримінального процесуального кодексу, надісланий Президентом України до Верховної Ради 12 січня 2012 року.

Видео дня

"Проект розділу КПК щодо видачі осіб, які вчинили кримінальне правопорушення, розроблено з урахуванням забов'язань України щодо невислання біженців відповідно до Конвенції про статус біженців 1951 року та Протоколу до неї 1967 року", - йдеться у повідомленні Відділу громадської інформації Регіонального представництвом УВКБ ООН.

Під цими особами розуміють як визнаних біженцями, так і осіб, які лише подали заяви про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, а також осіб, які скористалися правом на оскарження відповідних рішень до остаточного розгляду таких заяв у порядку, встановленому законодавством України. Проект цього розділу також передбачає ненадання іноземним державам, що надіслали запити про видачу осіб, інформації про подання вищезгаданих заяв або оскарження відповідних рішень.

У Регіональному представництві УВКБ ООН позитивно сприймають запропоновані у проекті зміни до інших законодавчих актів України. "УВКБ ООН також щиро вітає внесення проектом КПК змін до інших законодавчих актів України і сподівається, що вони сприятимуть його роботі у нагляді за застосуванням положень Конвенції про статус біженців 1951 року, до якої Україна приєдналася 10 січня 2002 року, та поліпшенню співпраці з державними органами щодо надання біженцям міжнародного захисту", - йдеться у повідомленні. За даними УВКБ, станом на 1 січня 2012 року в Україні перебувало близько 2500 визнаних біженців та 5875 осіб без громадянства.