23 октября • обновлено в 14:11
МоваЯзык
Главная Блоги

/ Кияни

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Київводоканал вкотре має намір залізти до кишень киян

728

Тариф на послуги з водопостачання та водовідведення в Києві може найближчим часом збільшитися приблизно на 19,3%. Чим це зумовлено? Всі кияни ставлять це питання, адже у столиці тільки-но підвищили тарифи на централізоване постачання холодної води та водовідведення для мешканців приватного сектору, колективних споживачів, а також для мешканців багатоповерхівок (з використанням внутрішньобудинкових систем). Де ж логіка? Де підґрунтя?

20 липня цього року ПрАТ «АК «Київводоканал» спільно з Київською міською держадміністрацією в особі Петра Пантелеєва провели відкрите слухання щодо необхідності зміни тарифів на виробництво послуг з централізованого водопостачання та водовідведення на  2018 рік. Відповідно до ухваленого протоколу підставами для проведення слухання і зміни тарифів стали такі фактори:

Підвищення тарифів на електроенергію для ІІ класу напруги на 15,9% більше у порівнянні з діючим тарифом.

Збільшення на 106% витрат на реагенти, що ПрАТ «АК «Київводоканал» використовує для підготовки та знезараження питної води й очищення стоків.

Ці статті витрат, згідно з офіційною позицією Київводоканалу і Київської міської держадміністрації, стали підставою для зміни тарифів і звернення до Національнї комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) для схвалення такого рішення шляхом прийняття відповідної постанови.

Згодом, 14 серпня 2018 року, на засіданні НКРЕКП розглядається питання встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, а також встановлення тарифів на централізоване постачання холодної води та водовідведення на 2018 рік.

Як це не дивно, але Київводоканал за короткий час кардинально змінив свої підстави щодо підвищення тарифів. Тепер вони наступні:

По-перше, зросли витрати на оплату праці, а саме на 9,18% з централізованого водопостачання та на 38,19% з централізованого водовідведення.

По-друге, подорожчала електроенергія, що передається на першому класі напруги, на 18,4% і на другому класі напруги - на 16,04%.

По-третє, зросли витрати на реагенти на 111 188,55 тис. грн або на 101,34% з централізованого водопостачання.

Виходить розмита картина. Київводоканал ухвалює внутрішні протоколи щодо різних питань, особливо щодо підвищення тарифів, проте не бере їх до уваги і не керується ними.

Чим же зумовлені такі зміни в показниках, чому “переписали” причини підвищення тарифів у цих документах? Про це у Київводоканалу хоче спитати кожен киянин. Спочатку було підвищення тарифів на електроенергію для другого класу напруги на 15,9%, потім стало 16,04%, вже з’явилось підвищення і на перший клас на 18,4%. При порівнянні цих причин ми помітили цифру не на користь Київводоканалу, оскільки витрати на реагенти скоротилися з 106% до 101,34%. Ймовірно, у декого прокинулася совість, і окремі суб’єкти не захотіли аж так нахабно продовжувати свою «благородну справу» та наживатися на простих громадянах, частина з яких ледь зводить кінці з кінцями.

Насправді це - лише ілюзія, дитяча мрія, яка живе в кожному з нас. Вона далека від реалій життя багатьох споживачів цього підприємства. Насправді, за даними Київводоканалу, за декілька тижнів зросли витрати на оплату праці, причому не на 2%, як ми всі подумали, а саме на 9,18% з централізованого водопостачання та на 38,19% з централізованого водовідведення. Напрошується питання: невже комунальникам підвищили зарплату? Чи ті відсотки - гарне прикриття соціалкою? Може, це пов’язано зі зростанням курсу долара, який стабільно тримається на рівні 28 гривень? На жаль, обґрунтованого пояснення ми так і не почуємо, оскільки усі розрахунки залежать від апетиту товстосумів.

Дивна різниця між показниками й відсотками причин підвищення тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення в Києві. Пригадується типова ситуація: студент приходить на пару неготовим і сходу придумує абищо - від хворої бабусі до маршрутки, що зламалася. Скоріш за все окремі посадовці Київводоканалу горять бажанням поповнити власні гаманці за рахунок залишку від справжніх витрат. А також по-братськи поділитися з паном Віталієм Кличком, який останнім часом все частіше фігурує у корупційних скандалах з бюджетними грошима Києва. До речі, КМДА підтримала рішення Київводоканалу про підвищення тарифів перед НКРЕКП.

Вказуючи на такі причини-показники підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення, представники Київводоканалу не врахували важливого факту. Такої собі “дрібнички”. Тарифи на електроенергію для І класу напруги і для ІІ класу напруги у 4-му кварталі 2018 року не підвищувалися, а, навпаки, зменшились (у 3-му кварталі 2018 року для І класу - 172,371 коп./кВт, для ІІ класу - 190,628 коп./кВт, а у 4-му кварталі 2018 року для І класу - 170,701 коп./кВт, для ІІ класу - 189,240 коп./кВт.).

Чергова спроба нагріти руки на мешканцях столиці, на нашу думку, обернеться серйозними наслідками не лише для топ-менеджерів Київводоканалу, а й для мера Віталія Кличка.

Дехто забув, що часи змінилися, країна змінилася, і найголовніше – люди змінилися. Ми з вами все активніше протидіємо нехлюйству і корупції чиновників, які чомусь досі вперто сприймають людей за овець, яких можна стригти і ще раз стригти.

Громадська організація « Центр захисту киян» спільно з Громадською організацією «Спілка власників житла України» активно розпочинає проводити аналіз обґрунтованості тарифів, встановлених ПрАТ «Київводоканал» та інформуватиме мешканців міста Києва про неправомірні дії осіб, а також необґрунтовані підвищення тарифів.

Шановна громадо, треба дати належну оцінку таким протиправним намірам і показати, хто в столиці господар!

Жми! Подписывайся! Читай только лучшее!

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Блоги / мнения

ads pixel