newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Мінсоцполітики: декілька машин або будинків – не перешкода для отримання субсидії

1,0 т.
Мінсоцполітики: декілька машин або будинків – не перешкода для отримання субсидії

Наявність у власності автомобілів, квартир або будинків, якщо з дня їхньої купівлі минуло більше року на момент звернення за житловою субсидією, не є підставою для відмови у її призначенні.

Видео дня

Про це сьогодні заявив Віталій Музиченко, директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України, коментуючи поширювані у пресі чутки про повернення субсидій власниками кількох автомобілів чи будинків. Ці норми були вилучені з Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій.

"Згідно з новими умовами надання населенню житлових субсидій, які були запроваджені минулого року, наявність у власності таких об’єктів жодним чином не впливає на призначення субсидії", – зазначив Музиченко.

Він ще раз звернув увагу на випадки, коли у наданні житлової субсидії може бути відмовлено. "У призначенні субсидії можуть відмовити, якщо вартість житлово-комунальних послуг в межах соціальних норм не перевищує встановленої частки сукупного доходу сім’ї, тобто сім’я має високі доходи. Також можуть не призначити субсидію, якщо протягом року перед зверненням за субсидією будь-хто із членів домогосподарства здійснив купівлю товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги на суму понад 50 тис. грн. Відповідно, якщо таку інформацію не було внесено до декларації і це буде виявлено під час перевірки, надання субсидії може бути припинено", – повідомив Музиченко.

Одночасно він зазначив, що якщо хтось із членів домогосподарства отримує прибуток зі своєї власності, його обов’язково слід вказати у Декларації про доходи і витрати, яка подається разом із заявою під час звернення за призначенням субсидії. "Якщо пізніше з’ясується, що свідомо чи несвідомо було приховано певний вид доходу сім’ї, субсидія може бути припинена, а надміру нараховані кошти (і тільки ця частина) підлягають поверненню", – наголосив Директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики.

"Держава робить усе, щоб житлову субсидію отримали усі, хто її справді потребує. Проте отримувачі субсидії мають відповідально ставитися до даних, які вони надають. Про це кожного попереджають під час призначення субсидії", – наголосив Музиченко.

За його словами, судові справи про повернення субсидій та штрафи, про які розповідають зараз у деяких ЗМІ та соціальних мережах, стосуються субсидій, наданих до набуття чинності нових правил у травні 2015-го року. "На сьогодні ці норми вже не чинні, отже, не стосуються тих, хто отримує субсидію з травня 2015-го року", – підсумував Музиченко.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", купівля на 50 тис. грн – не вирок для призначення субсидії.