newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Мінсоцполітики: купівля на 50 тис. грн – не вирок для призначення субсидії

1,4 т.
Мінсоцполітики: купівля на 50 тис. грн – не вирок для призначення субсидії

Якщо протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснено купівлю земельної ділянки, квартири чи будинку, автомобіля чи інших товарів довгострокового вжитку або оплачено послуги на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень, житлова субсидія може бути призначена в окремих випадках за рішенням комісії.

Про це заявив Віталій Музиченко, директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України, коментуючи звернення у соціальних мережах щодо неможливості отримання субсидії при значних витратах родини, які досить часто пов’язані з життєвою необхідністю.

За словами Музиченка, згідно з відповідним Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій житлова субсидія дійсно не надається, якщо протягом року до звернення здійснено купівлю на суму понад 50 тис. грн. "Проте досить часто така купівля була необхідною та не є свідченням заможності родини. Наприклад, коли через життєві обставини сім’я продала житло у одній місцевості та придбала в іншій або здійснили продаж квартини на 10 поверсі та придбала аналогічну на 1-му. Обставини можуть бути різними", – зазначив він.

Видео дня

У таких випадках потрібно у заяві, яка подається для призначення субсидії, зробити відмітку про необхідність її розгляду місцевими органами виконавчої влади/місцевого самоврядування або утвореною ними комісією. Рішення приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Як відзначив Музиченко, під час розгляду заяви враховуються конкретні обставини, за яких було здійснено вартісну купівлю. "Як правило, якщо з’ясується, що придбання було справді необхідним та не свідчить про високі доходи сім’ї, комісії приймають рішення на користь заявника", – наголосив він.

"Субсидія – це державна допомога тим, хто справді її потребує", – підсумував Віталій Музиченко.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", субсидія надається тим, хто її потребує.