УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
NAUDI
NAUDI
Национальная ассоциация предприятий оборонной промышленности Украины

Блог | Финансирование украинского ВПК, сложности и перспективы украино-американского оборонно-промышленного сотрудничества обсуждают на "Саммите Свободы" в Вашингтоне

Финансирование украинского ВПК, сложности и перспективы украино-американского оборонно-промышленного сотрудничества обсуждают на 'Саммите Свободы' в Вашингтоне

В Вашингтоне открылся первый ежегодный саммит свободы США-Украина. Он продлится три дня до 7 июня. Соорганизатором первого американо-украинского "Саммита Свободы" стала Национальная ассоциация предприятий оборонной промышленности Украины (NAUDI). В Вашингтоне начал работу первый ежегодный саммит свободы США-Украина. Он продлится три дня до 7 июня. Соорганизатором первого американо-украинского "Саммита Свободы" стала Национальная ассоциация предприятий оборонной промышленности Украины (NAUDI).

Видео дня

Далее текст на языке оригинала:

Пошук можливостей для розв'язання проблем фінансування українського ВПК, складнощі з системою імпорту з США високотехнологічної продукції, компонентів та високих технологій, а також питання обслуговування техніки, яка передається партнерами для України — одні з головних тем першого щорічного "Саміту Свободи США-Україна" у Вашингтоні, округ Колумбія, співорганізатором якого виступає "Національна асоціація оборонної промисловості України" (NAUDI).

Про це перед відкриттям триденного Саміту, що проходитиме 5-7 червня, сказав заступник голови NAUDI Сергій Висоцький. На відкритті він подякував американським партнерам за підтримку.

"Будемо намагатися шукати рішення щодо посилення співпраці та координації між нашою індустрією та індустрією США", – сказав він, зокрема в рамках запланованих B2B зустрічей українських оборонних компаній з оборонними компаніями США.

"США виділяють надзвичайно велику допомогу для України, але ми хотіли б проговорити більш цільове фінансування під розвиток української оборонної індустрії: збільшення замовлень саме в українських підприємств", — заявив він.

За його словами, український ВПК може в декілька разів збільшити власне виробництво.

"Головне – це фінансування контрактів на цільові програми, на фінансування саме української індустріальної бази та українського ВПК для того, щоб не купувати на гроші українських донорів якісь незрозумілі снаряди з третіх далеких країн, а закуповувати їх напряму в Україну для України. Це буде великим внеском в нашу стійкість та в нашу обороноздатність. До того ж це буде підтримкою економіки України", — сказав він.

Ще одне питання, зазначив Висоцький, це складна система експортного контролю США, яка не дозволяє Україні залучати певні високотехнологічні вироби та високі технології з США.

"Є ряд американських компанії, які дуже б хотіли поділитися технологіями, продати їх чи навіть створити спільні підприємства в Україні для того, щоб поєднати нашу індустріальну базу, виробництво та наш унікальний досвід війни з їхніми інноваціями", — сказав він.

Щодо питання браку потужностей для обслуговування техніки, яка передається партнерами Висоцький зазначив: "У нас є ряд компаній, які мають потужний досвід сервісу та ремонту техніки та зброї. Ми б хотіли домогтися рішення на рівні американської влади щодо можливості обслуговування всіх цих систем всередині України".

Окрім цього, на Саміті виступив американський дипломат, посол і колишній спецпредставник США з питань України Курт Волкер. У своїй промові він наголосив на важливості підтримки України: "Щоб уникнути глобальної війни, Україна повинна перемогти у війні проти Росії, і ця боротьба не повинна відбуватися в ізоляції" — зазначив він.

Також Сергій Висоцький додав, що в другий день Саміту відбудеться ветеранська конференція, на якій спільно виступлять десять українських ветеранів з важкими пораненнями та американські ветерани, які будуть ділитися досвідом реабілітації. У третій день на американській авіабазі "Ендрюс" пройде благодійний ветеранський турнір з гольфу, кошти з якого будуть направлені на реабілітацію українських Героїв!

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...