Головний режисер Національної опери України: уряд вперше визнав культуру стратегічною галуззю

Головний режисер Національної опери України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Анатолій Солов’яненко прокоментував призначення нового міністра культури і нагадав про реформи, яких чекає галузь.

"Це призначення для української культури - історичне. Міністр культури ніколи не був "піднятий" до рангу віце-прем’єра. Тобто, це означає, що новий уряд вперше офіційно визнав культуру стратегічною галуззю і вивів її на найвищий щабель державного управління.

Знаючи В’ячеслава Анатолійовича особисто досить давно, можу сказати, що, працюючи на посаді Голови комітету Верховної Ради України з питань культури та духовності, він неодноразово ставав на захист культури та окремих закладів галузі, займаючи принципову позицію, а, відтак, має високий авторитет у нашій сфері" - заявив Солов’яненко.

Режисер побажав новому очільнику галузі, нарешті, здійснити справжнє її реформування, про яке так багато говориться вже роками.

"По-перше – треба прийняти закон про спонсорство та меценацтво, який би заохочував бізнесменів, підприємців та інших фізичних і юридичних осіб до вкладання коштів у підтримку мистецтва, в першу чергу, саме національного. По-друге – законодавчо припинити всі безстрокові трудовы угоди в артистичній сфері, в мережі державних закладів культури. Нині ми часто маємо абсурдну ситуацію, коли той чи інший артист не відповідає за віком і професійними якостями своїм сценічним героям, або, взагалі, уже не в змозі фізично виходити на сцену, а при цьому з ним неможливо припинити трудові відносини без проведення надзвичайно складних та доволі принизливих атестаційніх процедур. Нам потрібно раз і назавжди покінчити зі "зрівнялівкою", що тягнеться у нас ще з радянських часів. В жодній країні світу такої абсурдної ситуації бути не може, тому що у всьому світі з артистами діють договірні відносини.

По-третє - необхідно звільнити національний культурний продукт від сплати ПДВ. Цей закон розглядався попередньою Верховною Радою, але, на жаль, не діє. Я думаю, що держава нічого не втратить, якщо кілька національних колективів, що є гордістю країни, не будуть платити цей податок на ту мистецьку продукцію, яку вони створюють, а вкладатимуть ці кошти у нові проекти та вистави, що слугуватимуть справі розвитку і пропаганди української духовності" - сказав головний режисер Національної опери України.

Разом з тим, Анатолій Солов’яненко зазначив, що це не повинно стосуватися гастролей іноземних артистів та проектів шоу-бізнесу.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости