Три міфи, в які ми віримо, бо "бачили в кіно"

Три міфи, в які ми віримо, бо 'бачили в кіно'

Обережно! Є велика ймовірність того, що, прочитавши текст нижче, ви відчуєте ті ж емоції, як тоді, коли дізналися, що Святого Миколая не існує. Я попередила.

Три міфи, в які ми віримо, бо "бачили в кіно".

1) Піранії та акули — кровожерливі вбивці людей.

Я взагалі риб не люблю, але піранії — це справді щось особливе. Хай там як, незважаючи на свій зовнішній вигляд, ні вони, ні акули не атакують людей просто так. Своєю "славою" піранії завдячують... Теодору Рузвельту. У 1913 президент США вирушив у експедицію в Бразилію. Місцеве населення підготувало "шоу": голодні піранії на очах у Рузвельта з'їли корову. Це дуже вразило чоловіка, і він назвав їх "найжорстокішими рибами у світі". Все. Решту справи зробило кіно.

Видео дня

2) Вікінги носили шоломи з рогами.

Ні, не носили. І є версія, що в Київській Русі ще й голилися, а не були бородатими, як нам це на 1 і 2 гривнях показують.

Міф про те, що у вікінгів були незвичні захисні убори, з'явився у 19 ст. завдяки Августу Мальмстрьому, художнику, який зображав шлеми воїнів з невеликими ріжками. Згодом до популяризації цього образу підключився художник по костюмах до опери Вагнера "Перстень Нібелунга" Карл Еміль Доплер. А далі пішло-поїхало.

3) Пірати виглядали як Джек Горобець.

Забудьте все, що бачили в "Піратах Карибського моря". Ці хулігани, як правило, не закопували золото, не мали дерев'яних ніг та папуг на плечах, не скидали своїх жертв з дошки, яка стирчала за бортом коробля. Усю цю романтику придумав письменник Роберт Стівенсон у своєму творі "Острів скарбів". Інші підхопили, і тепер при слові "пірат" ми уявляємо Джонні Деппа.

Я дуже люблю подібні розвінчування. А як мої гості дивуються, коли чують подібне... ммм!

Поділитесь зі мною міфами, що відомі вам?

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.