Тупий предмет: таємниця загибелі Лесіна

23

Серцевий напад колишнього радника президента Росії і одного з найдосвідченіших і найаморальніших пропагандистів путінських часів виявився "тупим предметом". Через кілька місяців після смерті Михайла Лесіна розслідування дійшло висновку, що політик загинув внаслідок удару. І хоча поки що немає ніяких доказів насильницької смерті пропагандиста, обставини його смерті будуть тепер ще довго розбурхувати громадську думку, пише Віталій Портніков для "Радіо свобода".

Михайло Лесін вважався одним з найбільш інформованих представників оточення Путіна. Він брав участь у найогидніших авантюрах російського президента періоду зміцнення путінської влади. Досить нагадати про демонстрацію по російському телебаченню відео, яке скомпрометувало тодішнього генерального прокурора Росії Юрія Скуратова. Путін і Лесін організували цей показ для того, щоб захистити від звинувачень в корупції родичів президента Бориса Єльцина. В нагороду за відданість Путін отримав посаду президента Росії, а Лесін став міністром преси. Уже в цій якості він брав участь і шантажуванні власника телекомпанії НТВ Володимира Гусинського. Високопоставлений рекетир прийшов у камеру до заарештованого олігарха і почав вимагати у нього віддати компанію в обмін на звільнення. Серед "досягнень" Лесіна – створення путінської імперії брехні, в тому числі, й горезвісного телеканалу Russia Today. У той же час зароблені злодійством і брехнею кошти Лесін зберігав у Сполучених Штатах. Там він і планував осісти після від'їзду з Росії.

У перші дні після смерті Лесіна з'явилася інформація про те, що у Вашингтоні колишній міністр опинився не випадково. Що у Лесіна були заплановані зустрічі з високопоставленими американськими чиновниками. Помічник Путіна міг допомогти відшукати слабкі місця в обороні колишнього шефа, який також вважає за краще зберігати кошти поза Росією. Інформація Лесіна могла б стати в нагоді і для тиску на Путіна, і для демонтажу його корумпованого режиму. Але напередодні зустрічей Лесін раптово помирає – серце ...

Тепер вже ясно, що це – не серце. Лесін помер незвичайно вчасно з точки зору тих, чиї таємниці він знав і міг розповісти відповідним службам. І це не перший такий своєчасний відхід в історії Радянського Союзу і путінської Росії. Полювання за "перебіжчиками" залишається однією з головних задач російських спецслужб. Тільки недавно в Лондоні завершилися слухання щодо отруєння колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка – одного з найжорсткіших критиків Путіна. На слуханнях була встановлена причетність до отруєння Литвиненка як Путіна, так і секретаря Російського Радбезу Миколи Патрушева.

Тепер вже американським спецслужбам належить ретельно розслідувати обставини загибелі Михайла Лесина. Можливість вийти на російський слід у такому розслідуванні є досить високою.

Читайте все новости по теме "Блог о событиях в мире" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости