Продукти, які допоможуть зміцнити імунітет

8.1т

Імунітет - це основа життєдіяльності будь-якого живого організму. З одного боку, це система протекції організму, а з іншого - супротиву проти інфекцій. Це те, що захищає нас від поганих зовнішніх та внутрішніх впливів. Це те, що нам дозволяє подолати негативні фактори, які з'являються як зовні, так і з середини. Саме тому зміцнювати імунітет неможливо одним чи двома засобами сезонно. Запорука міцного імунітету - збалансоване правильне харчування протягом усього життя. Саме на це слід у першу чергу звертати увагу. Тобто, згадувати про свій імунітет треба не лише під час загострення інфекційних захворювань, а зміцнювати його протягом усього життя.

Слід розуміти, що у світі не існує мікстури чи таблетки, яка б могла зміцнити імунітет. Втім ви можете покращити своє здоров'я, вживаючи корисну їжу (якомога менше перероблену і вирощену в домашніх умовах).

КРУПИ, БОРОШНО

Якщо ви вживаєте крупи, то дивіться, аби вони були цільнозернові (змелені з цільного зерна). Тільки така каша може забезпечити ваш організм необхідними мікроелементами та вітамінами. До слова, крупи у вашому раціоні - запорука доброї роботи "кишківника". Процес всмоктування організмом корисних речовин відбувається саме через кишечник, тому він має функціонувати правильно. Говорячи простими словами: імунітет - це "кишківник".

ОЛІЯ

Олія у вашому раціоні повинна бути нерафінована, першого холодного віджиму. В таких олій коротний термін зберігання, тому треба бути дуже уважним, коли на етикетці пише "олія нерафінована", а дрібними літерами повідомляється, що вона купажована (звичайна рафінована олія, розбавлена корисною нерафінованою у співвідношені 1 до 5). Разом із тим не слід "ганятися за цінами", позаяк якісний продукт просто не може бути недорогим. Уявіть собі: кілограм гарбузового насіння коштує 100 гривень, тому якісної олії з нього за 20 гривень ви не купите. Це ж стосується й інших олій. Хороший вихід - знайти продавця, який прискіпливо відноситься до постачальника і якому ви довіряєте. Наприклад, у Києві є такий магазин як "Еко Шик". Особисто я йому дуже довіряюі тільки там купую органічну їжу.

Олії, які "формують" систему здоров'я:

- Соняшникова (першого холодного віджиму, з несмаженого насіння). Вживання такої олії - запорука міцного імунітету. Окрім того вона сприяє роботі мозку, серцево-судинної системи, виводить з організму холестерин та запобігає утворенню пухлин. Додам, що у їжу олію слід додавати у сирому вигляді, а не просто смажити на ній.

- Олія чорно кмину (першого холодного віджиму). В народі чорний кмин називать "чернушка" і вживають його у вигляді приправи або олії. Він має дещо різкий запах і смак, але дуже зміцнює організм. Олію і приправу слід додавати в їжу, яка не піддається термообробці.

- Олія виноградних кісточок (першого холодного віджиму). У поєднані з яблучним оцетом її чудово додавати у всі салати. Окрім того, що ця олія смачна, вона ще й дуже корисна.

ЙОГУРТИ

Організм також зміцнюють йогурти. Втім маю на увазі не ті йогурти, які продаються у магазинах, а ті, які ви самі зробите вдома. А робляться вони просто: з натурального молока та закваски. До слова, наш Київський молокозавод виготовляє дуже хороші закваски. Зокрема, сембілакт (продукт, який виробляється винятково кориснимии бактеріями). По-перше, такий домашній йогурт сприяє мікрофлорі "кишківника", а по-друге, запобігає алергічним реакціям.

ОВОЧІ

Овочі корисні усі. Головне - вони повинні бути натуральні. Вживати їх слід без термічної обробки. Як варіант - готувати овочі на пару, позаяк коли ми піддаємо їх "суворій" термічній обробці - вони втрачають всі корисні речовини.

P.S. Шановні читачі, якщо маєте питання або ж пропозиції щодо тем, які б я могла висвітлити у наступних блогах - пишіть на пошту: vesper6@ukr.net

Читайте все новости по теме "Женский блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги