Путін проти Обами і Порошенка

Путін проти Обами і Порошенка

Приведу моє бачення геополітичних планів Путіна, Обами і Порошенка. Путін своїми діями хоче повернути Україну у лоно його московсько-православної цивілізації і максимально послабити Західну цивілізацію шляхом знищення України (перетворити актив на пасив). Обама хоче включити Україну до Західної цивілізації, а також за допомогою "м’якої сили" (це всі засоби гібридної війни за винятком застосування насильства) мінімізувати загрози (особливо ядерні) непередбачуваної Росії. До речі, нуліфікація Росії не виключає і її розпад на декілька держав чи територій, які опиняться під протекторатом сусідніх держав.План Порошенка включає повний розрив України з московсько-православною цивілізацією та входження її до Західної – тобто в ЄС і НАТО, а також повернення тимчасово окупованих земель Донбасу і Крима. Мені можуть закинути, що стосовно плану Порошенка, я не враховую інтереси його бізнесу (конфлікт інтересів) і таке інше. Але я вважаю, що інстинкт самозбереження, тиск майдану і Заходу та стратегічний розум Порошенка візьмуть гору над його матеріальними інтересами. До речі, у Володимира Путіна останні ще більші…

Видео дня

Що може зробити В. Путін для послаблення Західної цивілізації, які в нього ідеї. В минулому році, здавалося б, прозвучала рятівна для Путіна ідея про те, як позбутися гегемонії США та ЄС у світовій валютно-фінансовій системі. Йдеться про союз БРІКС, створення банку розвитку зі штаб-квартирою в Шанхаї, капіталом у $100 млрд, і фонду резервних валют. Насправді, мова йде про альтернативні структури МВФ та Світового Банку. Причому Росія погодилася, що роль США в таких структурах гратиме Китай, роль ЄС − Індія. Росія буде там другорядним гравцем − принаймні, в економічному аспекті.

Подібні структури дійсно можна буде створити, але, що дуже важливо, приблизно тільки через два роки − за умови невтручання США та ЄС. До речі, США вже включились – в листопаді 2015 року вони дозволили МВФ ввести юань до групи резервних валют. Додам, що створення подібних структур призведе з часом до колапсу вже не тільки Росії, але й Індії та Китаю, не кажучи вже про Бразилію. Адже міжнародна торгівля саме з США та ЄС є рушійним механізмом їх розвитку. Більше того, після введення санкцій проти Росії ЄС і США про цей проект як глобальний можна забути. Також у Росії немає в запасі двох років, але рік у неї точно є. Тому в 2016 році від Путіна можна очікувати нових "неприємних" сюрпризів − як для України, так і для Заходу.

Розглянемо інший план боротьби з Заходом. Його розробив радник Володимира Путіна - д.е.н. Сергій Глаз’єв. Цей план можна назвати масштабною дедоларизацією економіки Росії, причому здійснити його можна за 2 – 3 місяці. Він пропонує, щоб держава вивела всі активи і рахунки в доларах і євро з країн НАТО в нейтральні країни, а також провела випереджальний продаж облігацій країн НАТО і тих країн, які підтримали санкції проти Росії. Далі російські банки мають створювати 100%-ві резерви по борговим зобов’язанням від нерезидентів, а всі російські державні корпорації та банки мають замінити кредити від західних банків рублевими від російських банків.

Глаз’єв також пропонує комерційним банкам не повертати (заморозити) валютні зобов’язання (кредити), тобто об’явити дефолт. Такий план, на мою думку, вб’є російську економіку ще швидше, ніж санкції США та ЄС. Непрофесіоналізм цього радника просто не має меж. Немає сенсу навіть критикувати ці майже божевільні рекомендації, як і поради його колеги д.е.н. Владислава Іноземцева, директора Центра досліджень постіндустріального суспільства. Він, наприклад, рекомендує домовитись про конвертацію боргів західних країн в активи в цих країнах, що могло б зняти обмеження на інвестиції з країн БРИКС в Європу та США? Стосовно цієї рекомендації можу лише сказати: "Святая простота". Отже, в активі Путіна нема дієвих планів по економічному ослабленню Західної цивілізації. Там де нема інтелекту, починає діяти примітивна агресія, це його стихія - локальні війни, терор, потік біженці в Європу, тощо, але цього не достатньо…

Стосовно дій проти України можу сказати, що В.Путін налаштован на знищення України не лише і вже не тільки військовими діями, але економічними, політичними, інформаційними. Причому не словами, а діями на відміну від уряду України. Важливо усвідомити також, що В.Путін буде робити все можливе для реалізації плану банкротства України - це і знищення українських заводів та інфраструктури, і заборону імпортувати в Росію всі без виключення ключеві українські товари і заборона транзиту українських товарів , і блокування проведення економічних реформ за допомогою армії агентів ФСБ в усіх структурах влади України. Прогнозую початок релігіозних війн проти України на чолі з УПЦ (де факто МПЦ).

Я знаю точно, що план В.Путіна, скоріш його спецоперація, мала на меті дефолт України вже в 2015. Разом з дефолтом Україна мала б зазнати фіаско і з асоціацією ЄС. Більше того, банкрутство України свідчило б, що вона не може існувати в Західній цивілізації, її місце в Московсько-православній цивілізації під патронатом Росії! Український народ помилився... Але цей план Путіна зазнав фіаско. За умови незмінності санкцій та політики В.Путіна, як я вже довів, йому залишилось приблизно два роки. Далі дефолт чи соціальні вибухи в Росії. Уникнути такого сценарію і перемогти Захід В.Путін зможе лише таким ходом подій. Він, разом з українською московсько-правосланою елітою (а така у нас є), економічно знищує Україну в 2016 році, а далі В.Путін припиняє всі війскові дії, а також всі найбільш брутальні заходи впливу на Україну і ЄС. Санкції США і ЄС скасовуються. Россія уминає дефолта і В Путін досягає своєї мети.

Чому я впевнений, що В.Путін буде діяти саме так. По-перше - іншої гри в нього вже просто немає, фактор часу тут вирішальний. Якщо брати фінансову систему Росії, то здається вона все ще досить міцна: золотовалютні резерви центрального банку – приблизно 350 млрд. дол. (30% ВВП). В той же час витрати на армію - 3,2%, а національну безпеку 3,1% ВВП. Але економіка Росії увійшла в рецессію, ціни на нафту і газ падають, бюджет на 2016 рік виконується зараз з дефіцитом приблізно 9% ВВП. Економічний блок уряду Россії ще у 2014 році досить відкрито радив В.Путіну відмовитися від мілітаризації економіки і популіських рішень по підтриманню соціальних витрат в бюджеті 2015 та 2016 років. Але В.Путін пішов на збільшення витрат на озброєння і популізм в 2015р. і 2016 році, що приведе до бюджетного дефіциту на кінець 2016 року вже у 5% ВВП. Це означае, що народ все ще буде підтримувати В.Путіна в 2016 , але в наступному році він вже не матиме можливості для популізму... Отже наступний рік є вирішальним, як для України, так і для В.Путіна. Україна або реформується, або банкрутує як економічно, так і цивілізаційно!

Що має робити Порошенко для реалізації українського плану. Почну з дуже простих рекомендацій. По-перше, дублювати дії Путіна стосовно захоплених територій Криму і Донбасу. Росія має утримувати ці території і платити за це максимальну ціну – сама їх забезпечувати пенсіями, теплом, газом, електроенергією, водою. Наші кримські татари це розуміють (чому не розуміє Уряд?). Якщо все робити правильно на утримання захоплених територій Росії доведеться щороку витрачати біля 10 млрд. дол. плюс інвестувати в них щорічно 5-6 млрд. дол. Далі Порошенку треба ослаблювати російську економіку і армію шляхом заборони всього російського експорту в Україну та заборони нашого експорту в Росію на продукцію подвійного призначення. Важливо також примусити Росію заплатити за анексію Криму і частину Донбасу( приблизно 25 млрд. дол. ), тут треба брати приклад з Юкоса, який ганяється за російськими активами по всьому Світу. Другий аспект боротьби за незалежність – це реформи. Вискажу може парадоксальну, але для мене беззаперечну істину. Війна почалась саме в Україні тому, що там не було реформ, Україна стала найбіднішою, а тому і найслабшою країною в Європі. Люмпенізація Сходу країни, з одного боку, і мілітаризація Росії з другого - стали підгрунтям для розв’язання війни В. Путіна саме проти України. В природі хижак для нападу завжди вибирає найслабшу тварину, а в нашому випадку – країну, і такою є нереформована Україна. Чи наважився навіть такий непрогнозований президент як Путін напасти на 45-ти мільйонну країну, де в економіці та армії порядок, де панує соціальна справедливість, де ростуть зарплати і пенсії, де викоренина корупція, а тому багато іноземних інвестицій і інтересів. Думаю, що навіть В. Путін до такої країни ставився би з повагою. Вискажу ще більше парадоксальну думку: зупинити війну в Україні зможуть лише рішучі та радикальні реформи. Ні пацифізм і конформізм, ні мирні плани і переговори (хоча вони також корисні в правильному форматі), лише реформи, а краще реальна трансформація всього українського суспільства!

Так сталося, що влада в 2014-2016 роках буде належати команді Порошенка-Яценюка. Скажу прямо: в тому складі реформаторів який ми бачимо зараз ні про які реформи не може бути навіть думки! Цю команду треба очистити від п`ятої колони, крадіїв і ідіотів, та посилити фахівцями - це по перше. По-друге, надати Президенту та Премєр Міністру України імунітету від кримінального переслідування на протязі п’яти років після відставки, а також гарантувати захист іх майнових прав, які вони легально набули та задекларували. Для цьго неообхідно прийняти відповідний закон.

Чому варто захистити нашу "еліту"? По-перше зробити інститут відставки нормою (після відставки не обов’язково тікати та сідати до в’язниці), по-друге, - це ліки від популізму… Справа у тому, що українська "еліта" продукує лише популіські рішення і явно при цьому краде. До сьогоднішнього дня народ виступав проти корупції, але ніколи проти популізму. Але справжні економічі реформи несумісні ні з популізмом, ні з корупцією. Їх результатом завжди є підвіщення зарплати, доходів, прибутків тих, хто багато, продуктивно, креативно, інноваційно і чесно працює , в тому числі за рахунок зменшення числа і доходів корумпованих чиновників, соціальних паразитів, тіньового бізнесу і просто тих, хто працює мало і не продуктивно! Але є ризик, що українці навіть рік не зможуть чекати результати реформ і можуть просто знести навіть Прем’єра реформатора. За цей рік реформ може відбутись об’єднання проти реформаторів людей для яких реформи – це благо і тих для кого вони – зло.

Найбільш послідовно в гібридній війні цивілізацій діє Барак Обама. По-перше він вибиває з рук Путіна його єдиний економічний козир – нафтодолари. Без дармових наддоходів від нафти і газу (це все ще 50% російського бюджету) Росія дуже швидко стане мінятися. Тому стратегія США на здешевлення нафти - дуже важливий елемент гібридної війни. По-друге, Обама розуміє, що не можна послаблювати санкції проти Росії, навпаки, їх треба весь час посилювати. Нові санкції США проти банків, підприємств та фізичних осіб Росії та України стали дуже неприємним новорічним подарунком Обами для Путіна. Справа у тому, що економіки вихідних країн дуже адаптивні до будь-яких (навіть негативних) змін. Тому я впевнений, що додаткові санкції США і ЄС проти Росії ми побачимо досить скоро. Карфаген має бути зруйнований, причому м’якою силою – це гасло Обами у стратегії США відносно Росії.

Виникає останнє питання: а наскільки ефективно діють американці стосовно другої їх цілі – включити Україну в орбіту Західної цивілізації? Тут зусиль дуже багато – і фінансова допомога, і вплив на МВФ (наприклад стосовно можливості не платити Росії по боргах Януковича), і допомога по реформуванню збройних сил України та і візит Байдана чого вартує… Але всі ці зусилля США Обама поки не може конвертувати у реальну модернізацію української влади, економічні реформи та перетворення збройних сил України у потужну оснащену сучасною зброєю військову машину. Виходить, що Обама перемагає Путіна, а нашу стару (нову) корупційну бюрократію перемогти не може. Виникає питання: кому ми підносимо набої Обамі чи Путіну?

В перший раз за всю історію Україна бореться з нашим історичним ворогом Росією в коаліції не лише з усіма країнами Європи і Туреччиною, але що найголовніше, з США, які завжди перемагали. Отже, боріться – поборете, казав класик, а я додам – нам США допомагають.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...