Найцікавіші туристичні місця південної частини Тернопільської області

3.8т

Поділюся цікавими на мою думку місцями у Тернопільщині, де мені, пощастило побувати…

… тим самим зробивши крок, щоб покрити всю Галичину. Ось окремі звіти по Львівщині і Франківщині. Тернопільщину ще називають "країною замків". Ще б пак, тут збереглося більше 30 замків чи їх руїн (ось весь список), що значно перевищує цю кількість пам’яток серед всіх областей України.

Розпочнемо ми з обласного центра і зрештою основного міста регіону, Тернополя. Більшість цікавинок області розміщені строго у двох напрямках (на Північ і на Південь) вздовж давніх торгівельних шляхів між Волинню і Буковиною. Власне суперових точок так багато, що є сенс розбити опис тернопільщинини на дві частини. Зараз піде мова про південну – мою улюблену.

Тернопіль

Приємне містечко з мальовничим озером у центрі, чого так сильно не вистачає, скажімо у моєму рідному Львові. Прикро, що більшість міста було зруйновано в часи Другої Світової. У порівнянні з більшістю західноукраїнських міст подібного масштабу (e.g. Івано-Франківськ, Луцьк, Ужгород) історична частина у Тернополі зовсім невелика.

Тим не менше тут є свій колорит і місцевий драйв. Є замок (на фото знизу), а також парочка старих сакральних споруд, серед яких: Собор Непорочного зачаття, церкви Різдва і Воздвиження. Сюди зручно добиратися з будь-якої частини України, а відтак і використовувати базою для дослідження регіону.

Крайній південь…

… Тернопільщини більше тяготіє до сусідніх Поділля (ось цікаві місця навколо Кам’янця) і Буковини ніж до Галичини. Тут власне найбільше різних замків, величний Дністер і чудова мальовнича природа з численними пагорбами і печерами.

Чого лише варті руїни Червоноградського замку (головне фото зверху), що розташувалися з надзвичайному котловані поряд з найбільшим водоспадом рівнинної частини України.

З півдня область впирається у Дністровьський каньйон, поряд з яким посічена місцевість породила безліч різноманітних печер. Найвідомішими з них є Оптимістична і Кришталева. Поряд з останньою у селі Кривче, збереглися вежі місцевого замку.

(фото: вхід у Кришталеву печеру)

Найпівденнійший райцентр області Борщів, теж видався милим містечком.

(фото: Краєзнавчий музей у Борщеві)

Вже практично на кордоні з Хмельниччиною на правому березі Збручу гордо височіють замки у Скалі-Подільській і Кудринцях (на фото).

Чортків …

… є справжньою окрасою області та й цілої України. Чесно кажучи, у Європі міста з такою історичною та архітектурною спадщиною вже давно перетворилися у фешенебельні богемські центри, куди туристи їдуть зі всіх куточків світу.

Чого лише варті стара міська ратуша, нова (відносно) синагога, Домініканський костел, дерев’яна Вознесенська церква і навіть майже цілий замок.

Я можу продовжувати, але краще вам самим приїхати і подивитися на Чортків власними очима. Неподалік також знаходиться печера Млинки.

Бучач …

… не гірший за Чортків. Тут є все, що зазвичай можна побачити у провінційних містечках Австрії чи Франції.

Ратуша (мабуть найгарніша в Україні), замок, парочка церков і затишна історична центральна частина.

Недалеко Бучача у селищі Золотий Потік також збереглися руїни місцевого замку Потоцьких.

Наближаючись до Тернополя кожен бажаючий може заїхати у монастир в Зарваниці.

От би й всі замки перебували у такому ж стані, як і духовні центри. Це далеко не вичерпний перелік цікавих туристичних об’єктів південної половини Тернопільщини. Як бачите, оборонних споруд тут дуже багато і це лише ті, у яких свого часу мені вдалося побувати. А скільки всього ще залишилося незвіданим…

Ось додатково весь список замків Тернопільщини, а також видатних об’єктів загалом. Лише на відвідини того всього одного року точно не вистачить.

БЛОГИ ПУБЛИКУЮТСЯ В АВТОРСКОЙ СТИЛИСТИКЕ

Читайте все новости по теме "Блог Путешествия" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости