Про Різдво і міжнародні відносини

5.6т

Щоб хоч якось розбавити солодко-солоденьку Різдвяну ФБ-стрічку, перекажу одного турецького колумніста, який помітив, що християнське Різдво традиційно є приводом для найрізноманітніших інсинуацій в турецьких ЗМІ та суспільстві. І, як приклад, навів публікацію в гумористичній газеті "Близькосхідна тварюка".

"Туреччина збила Санту, заявляючи, що його сани порушили турецький повітряний простір.

Пізно увечері в середу турецький винищувач F-16 збив над міжнародними водами сани Санти оскільки, за словами президента Туреччини, Святий Миколай порушив турецький повітряний простір.

Наразі доля самого святого нез’ясована. Водночас повідомляється, що внаслідок цього інциденту, який завдав серйозної шкоди відносинам Анкари і Північного полюсу, кілька оленів загинули.

Інцидент стався над Чорним морем під час перельоту Санти з Грузії до Румунії, країн, що надали офіційну згоду Північному полюсу використовувати їх повітряний простір для доставки подарунків чемним християнським дітям. Турецькі офіційні особи попереджали Святого Мика, що порушення повітряного простору країни є неприпустимими.

Північний полюс відкинув звинувачення у порушенні повітряного простору та фактично погрожує застосуванням військової сили у відповідь.

Президент США Б.Обама зробив стислу заяву, в якій підтвердив право Туреччини на самозахист, водночас кілька представників Республіканської партії поставили під сумнів справжні мотиви рішення президента Р.Ердогана".

Є в Туреччині і менш гумористичні форми реакції на Різдво. В невеличкому містечку Болу місцеві націоналісти організовують театралізовані дійства. Минулого року, актор, переодягнутий в султана вигнав Санту з міста. Цього року пішли далі – яничари привели Санта Клауса до отоманського судді, де святий давав пояснення, чому напідпитку носиться по місту і розкидає подарунки? Суд був суворий, але справедливий, тому в результаті Санта прийняв Іслам.

Свого часу пригадую скандал з муфтієм іншого невеликого містечка Кешан, який в антиріздвяному запалі звернувся до громади з питанням про Санта Клауса: "Чи достойна людина лазила б в помешкання через димарі?"

Турецький журналіст іронізує, що такими темпами його країна невдовзі стане батьківщиною відразу кількох мусульманських Сант і попереджає Будду приготуватися.

Але мораль в цьому дописі буде іншою. Моральне та інтелектуальне здоров"я нації вимірюється не наявністю ідіотів, а умінням суспільства висміяти цих дурнів або зреагувати на них правильно. В Туреччині, здається, з цим все в порядку.

Читайте все новости по теме "Блог о событиях в мире" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости