Антикорупційна конкуренція: ГПУ наступає на п'яти НАБУ

11.6т

Нечувано: НАБУ і Антикорупційна прокуратура влаштували прилюдну конкуренцію з ГПУ. Цей несподіваний маркер у взаєминах правоохоронних структур проявився після арешту двох функціонерів, пов’язаних з так званим газом Курченка: екс-міністра економіки Олександра Сухомлина та топ-менеджера самого Курченка - такого собі Андрія Кошеля. Обом інкримінують діяльність, що призвела до великих збитків ПАТ "Укргазвидобування". Минуло день-два, і на спеціально скликаному брифінгу керівник НАБУ Артем Ситник та Антикорупційний прокурор Назар Холодницький задекларували намір арештувати нардепа Олександра Онищенка, як лідера організованого злочинного угрупування, що дерибанило... ПАТ "Укргазвидобування".

НАБУ тягало Онищенка на допити понад півроку, але подання на позбавлення депутатської недоторканності депутата з'явилося в пік інтересу ГПУ до "ОЗУ Курченка". Холодницький на брифінгу навіть зафіксував, що подання на депутата потрапило у приймальню генпрокурора "сьогодні о 9:45", ніби натякаючи, мовляв, подивимося, коли Юрій Луценко перенаправить ("підтримає") це подання до ВР.

Позиція НАБУ і Антикорупційної прокуратури зрозуміла: розслідування дерибану "Укргазвидобування" неодмінно перетвориться у кримінальний серіал на багато місяців і вразить не лише прізвищами затриманих, а й обсягами збагачення. Адже ПАТ "Укргазвидобування" реалізовувало газ комерційним структурам приблизно по 1,5 - 2 тис. грн, а ті - в свою чергу - продавали кінцевому споживачеві за 6,9 тис. грн. У підсумку - це мільярди доларів заробітку, які перетворювали нікчем в олігархів, а скромних чиновників - у мультимільйонерів.

Відтак, логічно припустити, що НАБУ не захотіло віддавати пальму першості ГПУ в продюсуванні цього "кіно" і поспіхом перевело своє розслідування у прилюдну площину. Не виключено, що незабаром Холодницький витребує у ГПУ справи по "газу Курченка", аби розслідування по минулій "злочинній владі" і нинішній "злочинній владі" звести в єдине провадження.

І, в принципі, має на це право. Зрештою, не про це мова. Для пересічного читача ця історія показова іншим: раніше єдиною панацеєю від корупції було лише НАБУ, але генпрокурор Юрій Луценко прагне доказати, що йому під силу підвищити ефективність роботи Генпрокуратури, і де-факто НАБУ це визнало.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости