newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Тарас Галайда
Тарас Галайда
Аналітик громадської організації "Публічний аудит"

Блог | Нові комунальні тарифи: скільки доведеться платити?

платіжка

З 1 вересня 2016 року в Україні вчерговий раз зростуть тарифи на електроенергію:

- при обсязі споживанні до 100 кВт/год вартість збільшиться з 0,57 грн до 0,714 грн. за 1 кВт/год;

- при обсязі споживанні від 100 до 600 кВт/год вартість збільшиться з 0,99 грн. до 1,29 грн. за 1 кВт/год;

- при обсязі споживанні понад 600 кВт/год вартість збільшиться з 1,56 до 1,638 грн. за 1 кВт/год.

Окрім того, з 1 вересня цього року в Черкасах, Сумах та Києві для деяких споживачів Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг майже на10% знизить тарифи на гарячу воду і опалення.

Видео дня

Тарифи змінюються з 1 вересня 2016 року для абонентів наступних підприємств:

Нові комунальні тарифи: скільки доведеться платити?

Тарифи на послуги з централізованого постачання гарячої води та опалення для населення встановлюються НКРЕКП, тарифи затверджуються не за містами та областями, а для кожного надавача послуг окремо, внаслідок чого в одному населеному пункті можуть діяти різні тарифи.

Механізм формування та встановлення тарифів на послуги централізованого опалення та постачання гарячої води визначається Порядком формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 та Процедурою встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, затвердженою постановою Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 20.06.2014 № 766.

Якщо відобразити механізм формування та встановлення тарифів на послуги централізованого опалення та постачання гарячої води простою формулою, вона буде мати наступний вигляд:

Нові комунальні тарифи: скільки доведеться платити?

Виходячи з наведеної формули, для збільшення тарифу та тіньового прибутку, постачальнику достатньо фіктивно збільшити витрати або зменшити обсяг надання послуг.

При такому підході Держави до регулювання тарифів на послуги природних монополій, тарифи на комунальні послуги будуть постійно зростати, при цьому підприємства, що надають ці послуги незалежно від рівня тарифу, будуть демонструвати збитковість.

Корегування тарифів в межах 10% яке здійснило НКРЕКП для наведених вище підприємств може бути пов’язано, як з офіційно оприлюдненою версією, так і з анонсованою Генпрокурором Юрієм Луценко всеукраїнською перевіркою комунальних підприємств щодо відмивання державних коштів.

Тарифи на теплову енергію та гарячу воду встановлювались НКРЕКП 09.06.2016 та менше ніж через 2 місяці переглядаються, можливо ці 10% з самого початку були зайвими та закладались навмисно. При якісній перевірці все це можливо з’ясувати.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...