УкрРус

Нелегітимні вибори в Криму: як і коли реагуватиме світ

6.3т

Незважаючи ні на що, Росія таки організовує виборчий процес на території українського Криму. Та аналізуючи з юридичної точки зору, ми розуміємо, що весь цей процес не матиме правових наслідків, оскільки територія півострова є українською і це визнано міжнародними нормами (як, наприклад, резолюцією Генеральної Асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України). Тому в Криму якщо і можуть відбуватися виборчі процеси, то тільки відповідно до українського законодавства.

Слід визнати, що всі ці міжнародні норми не зупиняють Росію і вона організовує вибори за тим сценарієм, згідно з яким вона у 2014 проводила нелегітимний референдум. Так, тоді ООН не визнав його результатів, але це ніяк не вплинуло на політику Кремля і його наміри.

Питання виборів у Криму дуже важливе для Російської Федерації, позаяк через них вона хоче домогтися визнання окупації півострова як в очах власних громадян, так і на міжнародній арені. Та які б ці намагання не були - нині ми вже бачимо заяви ОБСЄ та інших міжнародних структур, які строго не визнають цей крок, опираючись на правові норми.

Та вибори відбудуться. Але вони не пройдуть непоміченими для міжнародної спільноти. Як і після референдуму (коли одразу була прийнята заява Венеціанської комісії і резолюція Генеральної Асамблеї ООН), світ покаже свою позицію. Тому не слід виключати, що скоро ми отримаємо відповідні міжнародні заяви, у яких йтиметься про невизнання виборчого процесу в Криму. Серед найближчих міжнародних заходів під час яких можуть надати таку оцінку – міжнародна Конференція ОБСЄ у Варшаві і сесія Парламентської асамблеї.

Що ж стосується безпосередньо людей, які проживають у Криму, то вони знову стали заручниками ситуації, як і під час референдуму в 2014 році. Частину з них використають як адміністративний ресурс і вони змушені будуть піти на вибори, щоб стати частиною "красивої" картинки для російських ЗМІ.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Подписывайся на "Обозреватель" в Facebook Messenger, чтобы быть в курсе главных событий Украины и мира https://m.me/obozrevatel

Наши блоги